Francuskie święto w Polsce już za nami

1 października w Teatrze Wielkim Operze Narodowej odbyła się uroczysta gala kończąca trwającą od lipca kampanię French Touch.

Na scenie teatru wystąpiły największe gwiazdy francuskiej i polskiej sceny muzycznej m.in.: Amel Bent, Willy William, Sławek Uniatowski i Margaret. Podczas wydarzenia odbył się także pokaz młodego projektanta haute couture – Julien Fournié.

- Show French Touch to zwieńczenie ogólnopolskiej kampanii, której celem jest zachęcanie Polaków do odkrywania Francji na nowo, a w szczególności francuskiej mody, muzyki, filmu, kuchni i francuskich produktów.  Z roku na rok show coraz bardziej zachwyca widowiskowością i oryginalnym repertuarem. W tym roku do Polski przyjechały największe gwiazdy francuskiej sceny artystycznej i zabrały publiczność w zmysłową podróż do Francji - mówi Sylwia Sasal, rzecznik prasowy kampanii French Touch.

Jednym z największych odkryć podczas spektaklu była młoda francuska wokalistka Kimberose, która wykonała na scenie dwa utwory ze swojego pierwszego albumu, wydanego w 2018 r. I’m sorry i Strong woman. Niezwykłych emocji dostarczyły także dwie gwiazdy wieczoru Amel Bent i Willy William, którzy zaśpiewali swoje największe hity. Amel Bent wykonała dwa znane polskiej publiczności utwory: Ma philosophie oraz Si on te demande. Natomiast Willy William zaśpiewał Mi gente oraz Ego, który wykonał w duecie z polską wokalistką Margaret.

W melancholijny nastrój wprowadził gości Sławek Uniatowski, który przed wykonaniem utworu L’envie d’aimer oddał hołd zmarłemu w dniu gali wielkiemu francuskiemu artyście - Charlesowi Aznavourowi. Dużym zaskoczeniem dla gości okazała się improwizacja pianisty i kompozytora Jean-François Zygela, któremu dźwięki zaintonowali prowadzący Marcin Prokop i Anna Kalczyńska. Jego improwizacja w duecie z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem z pewnością na długo zapisze się w pamięci uczestników gali.

Show French Touch to również pokaz tańca oraz haute couture (dział luksusowego krawiectwa, czyli kreacje szyte na zamówienie konkretnego klenta). W tym roku po raz drugi była to Marion Motin, znaną choreograf, współpracującą m.in. z Madonną, Robbie Williamsem, Christine and the Queens.

Show French Touch to jednak nie tylko muzyka, to także pokaz haute couture - w tym roku organizatorzy zaprosili projektanta młodego pokolenia – Juliena Fournié. Przedstawił on 18 kreacji haute couture.

Po raz kolejny przyznano również nagrodę Marianne d’Honneur za dokonania i pracę na rzecz wzmacniania przyjaźni francusko-polskiej. Otrzymał ją wybitny polski reżyser Krzysztof Kieślowski. Nagrodę wręczał Roman Gutek, a w imieniu reżysera nagrodę odebrała jego córka Marta Hryniak z córkami.

Kolejna edycja French Touch już za rok.

Transmisję z gali będzie można obejrzeć 7 października o 16.00 w TVN.

Joanna Hamdan 8721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }