Witold Włodarczyk zastąpił Leszka Wiwałę

1 października 2018 r. funkcję prezesa zarządu Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, objął Witold Włodarczyk. Zastąpił na tym stanowisku Leszka Wiwałę, który funkcję prezesa zajmował przez 15 lat.

Na zdjęciu: Witold Włodarczyk, nowy prezes Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy (ZP PPS)

Leszek Wiwała, wieloletni prezes zarządu ZP PPS, poinformował radę główną oraz ogólne zgromadzenie, że nie będzie się ubiegał o kolejną kadencję na zajmowanym dotąd stanowisku już w maju br. Rezygnacja została przyjęta. 

Witold Włodarczyk, który go zastąpił, jest absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2008 – 2018 jako dyrektor generalny kierował Ogólnopolską Izbą Gospodarczą Wyrobów Medycznych Polmed, która została w tym czasie niekwestionowanym liderem i reprezentantem branży wyrobów medycznych w relacjach z decydentami, organizacjami pacjenckimi oraz  branżowymi zarówno w kraju jak i za granicą.  Równolegle jako dyrektor projektu „MedKompas” w latach 2011 - 2018  wprowadzał system compliance w ochronie zdrowia, przeprowadzając szkolenia w kilkuset szpitalach z udziałem łącznie około 5000 uczestników. 

Karierę zawodową rozpoczynał w branży spożywczej, gdzie w takich firmach jak: Kraft Jacobs Suchard, Kamis – Przyprawy oraz Lisner współtworzył struktury sprzedaży i marketingu.

Na stanowisku przewodniczącego rady głównej ZP PPS pozostał Andrzej Szumowski, wiceprezes Wyborowej Pernod Ricard.

Ilona Mrozowska 4758 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.