Dariusz Kalinowski nie jest już prezesem Emperii

Dariusz Kalinowski (na zdjęciu) podjął decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa zarządu i dyrektora generalnego Emperii. Jego miejsce zajmie Arūnas Zimnickas, członek zarządu Maxima Grupė. Dariusz Kalinowski zostanie powołany do rady nadzorczej.

Zmiany nastąpią 15 października br.

Maxima Grupė jest właścicielem sieci sklepów Maxima w krajach nadbałtyckich, sieci Stokrotka i Aldik w Polsce, sieci T-Market w Bułgarii i e-sklepu Barbora, która działa na Litwie i Łotwie.

W maju grupa weszła w posiadanie 100 proc. akcji Emperii Holding i przejęła należącą do niej sieć Stokrotka.

Obecnie trwa połączenie sieci Aldik ze Stokrotką - będą działały pod jednym wspólnym brandem - Stokrotka. Pod tymi markami firma prowadzi obecnie ok. 500 sklepów w Polsce. Do końca roku powstać ma ok. 60 nowych.

Arūnas Zimnickas jest związany z siecią Supersol od 2014 r. Wcześniej przez trzy lata pełnił funkcję szefa Maxima na Litwie, a poprzednio przez ponad trzy lata był szefem Maxima na Łotwie.

- Zdecydowaliśmy powierzyć kierownictwu tej strategicznie ważnej firmy grupy profesjonalistom, którzy zdobyli duże doświadczenie w handlu detalicznym i bardzo dobrze znają działalność grupy - mówi Dalius Misiūnas, prezes zarządu i dyrektor generalny Maxima Grupė. - Nie mam wątpliwości, że wiedza Arūnasa pomoże zapewnić pomyślną realizację strategii biznesowej w Polsce. Jednocześnie chciałbym podziękować Dariuszowi Kalinowskiemu, którego wkład był kluczowy w okresie naszej ambitnej ekspansji na polskim rynku. To będzie wielka korzyść dla nas, że mamy tak doświadczonego specjalistę ds. handlu detalicznego w radzie nadzorczej - przekonuje Dalius Misiūnas.

Przypomnijmy. Od 13 września br. pierwsze sześć sklepów Aldik w Lublinie działa oficjalnie pod nowym szyldem - Stokrotka. W sumie trzydzieści placówek tej sieci zostanie włączonych jesienią do Stokrotki. Do końca bieżącego roku Stokrotka będzie mieć około 560 sklepów.

Ilona Mrozowska 4758 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.