Eurocash z nową platformą dla detalistów

Od 24 września detaliści zaopatrujący się w Eurocashu mogą korzystać z platformy eurocash.pl. Grupa zainwestowała w jej rozwój 15 mln zł.

Wiedza o lokalnym rynku, w tym dane demograficzne, rankingi najlepiej sprzedających się produktów i podgląd gazetek konkurencji, najszybsza na rynku, „ucząca się” użytkownika wyszukiwarka towarów, inteligentne listy zakupowe, informacje o kampaniach telewizyjnych największych producentów FMCG czy możliwość zamawiania produktów bezpośrednio z interaktywnej gazetki promocyjnej – to tylko niektóre z funkcjonalności, które oferuje detalistom nowa platforma firmy Eurocash Dystrybucja - eurocash.pl. Zastąpi ona dotychczasową platformę eHurt. Właściciele sklepów mogą z niej korzystać od 24 września. Grupa Eurocash zainwestowała w jej rozwój 15 mln zł.

– Dla Eurocash i całego rynku to moment przełomowy, od dziś właściciel sklepu małoformatowego ma więcej informacji o rynku niż dyrektor dużej, centralnie zarządzanej sieci handlowej – mówi Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash. – Oznacza to, że nasz kolejny projekt przeszedł pomyślnie fazę testów, spełnia swoje zadanie i jest realnym wsparciem dla właścicieli sklepów w całej Polsce. Obniża ich koszty działalności i pozwala na koncentrację wysiłków na konsumencie. Od lat konsekwentnie zmieniamy oblicze polskiego handlu, inwestując w rozwiązania, również z obszaru nowych technologii, które mają ułatwiać prowadzenie biznesu detalicznego przez niezależnych przedsiębiorców - eurocash.pl jest tego najlepszym przykładem – dodaje Luis Amaral.

Eurocash Dystrybucja to część Grupy Eurocash odpowiedzialna za aktywną dystrybucję. Kanały elektroniczne spółki generują obecnie 3 mld zł obrotu rocznie.

Platforma eurocash.pl dostępna jest w trzech wersjach: online, cloud i mobile. W przyszłości planowane jest udostępnienie narzędzia klientom pozostałych jednostek biznesowych Grupy Eurocash. – Niezależni detaliści muszą stawiać czoło coraz silniejszym dyskontom. Dlatego bardzo liczą na dystrybutorów, którzy nie tylko zapewniają szeroki asortyment i konkurencyjne ceny towaru, ale są również partnerami w biznesie – mówi Tomasz Polański, dyrektor generalny Eurocash Dystrybucja. – Dzięki nowoczesnym i unikalnym w skali branży technologiom wspieramy rozwój detalistów, dając im szansę na lepszą sprzedaż i silniejszą pozycję konkurencyjną. Zarządzanie niezależnym sklepem staje się efektywniejsze niż kiedykolwiek – dodaje Tomasz Polański.

Jak podkreśla, eurocash.pl to więcej niż elektroniczna „zamawiarka” – oprócz szybkiego i wygodnego składania zamówień, narzędzie wspomaga zarządzanie i rozwój biznesu.

Moduł „W Twojej okolicy” – dostęp do bazy wiedzy o lokalnym rynku, przygotowanej z wykorzystaniem danych i analiz własnych, oraz firm współpracujących z Eurocash. Dane demograficzne, zwyczaje zakupowe, rankingi najlepiej sprzedających się produktów czy podgląd gazetek konkurencji to informacje, które wspierają w podejmowaniu trafnych decyzji zakupowych Inteligentna, najszybsza na rynku wyszukiwarka – „uczy” się Klienta, zapamiętuje i podpowiada właściwe hasła, ignoruje błędy.

Listy zakupowe – oparte na zaawansowanych algorytmach, podpowiadają najczęściej zamawiane produkty i przypominają o tych dawno niewybieranych.
Sekcja Wiem Więcej – dostęp do informacji pozwalających skutecznie konkurować na rynku m.in. wiedzy ekspertów, nowości i trendów rynkowych.

Produkty w TV – informacje o telewizyjnych kampaniach reklamowych, planowanych przez producentów współpracujących z Eurocash Dystrybucja, dające szansę na wcześniejsze zamówienie promowanych produktów i wykorzystywanie okazji zakupowych.

Platforma oferuje też dostęp do bieżącego budżetu zakupowego i wgląd w indywidualny system rabatowy oraz składanie i śledzenie reklamacji w systemie 24/7. Aukcje dostępne w zintegrowanej z platformą aplikacji mobilnej pozwalają na licytowanie produktów w wyjątkowych cenach.

Platforma umożliwia m.in.: analizę danych w czasie rzeczywistym, bezpieczny transfer danych, współdzielenie  dokumentów czy separację danych. Dodatkową , bardzo cenioną przez użytkowników cechą eurocash.pl jest komunikacja multikanałowa. System wykorzystuje takie metody komunikacji jak powiadomienia „push” (wysyłane przez aplikację mobilną i web), czat, SMS oraz e-mail. Dzięki temu ważne informacje docierają do klientów bez zwłoki bez względu na to, czy w danym momencie są online.

Magdalena Weiss 1962 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }