Atak hakerski na home.pl

Home.pl ma za sobą atak hakerski, największy w ponad 20-letniej historii firmy.

- Niedostępność usług home.pl w dniu 24 września 2018 r. związana była z przeprowadzonym przez nieznanych sprawców atakiem DDoS  na naszą firmę - ujawnia home.pl w oświadczeniu na Facebooku.

- Żadne dane naszych klientów nie były i nie są w jakikolwiek sposób zagrożone, a sam atak skierowany był na blokowanie infrastruktury sieciowej. W następstwie ataku serwisy utrzymywane w naszej sieci nie były widoczne - tłumaczy firma.

I jak czytamy dalej, był to największy atak DDoS w ponad 20 letniej historii firmy.

W wyniku prac administracyjnych atak został powstrzymany, a dostępność usług home.pl w pełni przywrócona.

- Pragniemy przeprosić wszystkich klientów za powstałe utrudnienia. Jednocześnie będziemy współpracować z organami ścigania w celu ustalenia sprawców dzisiejszego ataku - przekonuje firma.

Home.pl jest największym dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w rejestracji domen internetowych, hostingu serwisów internetowych, systemów kont poczty elektronicznej oraz udostępnianiu aplikacji biznesowych w chmurze. Z jego usług korzysta ponad 2 milionów użytkowników. Obsługuje ponad milion domen i 150 tysięcy wirtualnych kont serwerowych a także 8 tys. sklepów internetowych.

Zdjęcie: Fotolia

Ilona Mrozowska 3141 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }