Skanowanie towarów na bieżąco podczas robienia zakupów

Tzw. Osobiste rozwiązanie zakupowe Zebra PS20 ma pozwolić sklepom na wzrost jakości obsługi klienta oraz optymalizację procesów sprzedaży.

Firma Zebra Technologies Corporation przedstawiła nowe urządzenie PS20 – tzw. Osobiste rozwiązanie zakupowe (Personal Shopping Solution, PSS) szóstej generacji, które umożliwia kupującym skanowanie towarów na bieżąco podczas robienia zakupów.

Model pozwala znacząco przyspieszyć proces dokonywania płatności w sklepach. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android i oferuje szereg nowych funkcji, które zwiększają efektywność personelu sklepowego, oferując klientom bardziej spersonalizowane i bezproblemowe zakupy.

Funkcja jednoczesnego skanowania i pakowania pozwala na przykład na omijanie kolejek przy kasie, przez co zakupy przebiegają równie płynnie, co w sklepach internetowych, ale bez konieczności czekania na dostawę. Skanowanie towarów jest łatwiejsze dzięki zaawansowanemu czytnikowi kodów kreskowych, co umożliwia m.in. skanowanie słabo wydrukowanych lub uszkodzonych etykiet 1D/2D.

Nowy mikrofon umożliwia zaś komunikację głosową i zapewnia szybką reakcję na pytania klientów.

PS20 to pierwsze urządzenie PSS firmy Zebra, które obsługuje Visible Light Communication (VLC), technologię lokalizacyjną, w której przednia kamera wykrywa diody LED oraz oświetlenie sklepowe, dostarczając danych algorytmom uczenia maszynowego, które pozwalają sprzedawcom lepiej zrozumieć, jak klienci poruszają się po ich sklepach, dostarczając cennych informacji o nawykach zakupowych (z wykorzystaniem kart lojalnościowych i śledzenia zakupów) oraz otwiera drogę do zastosowań rozwiązań nowej generacji, takich jak rozpoznawanie twarzy i obrazów.

Joanna Hamdan 8721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }