Młodzi aplikują do Empiku na potęgę

W ciągu ostatnich 12 miesięcy do Empiku wpłynęło 140 tys. aplikacji o pracę.

Ponad 17 proc. studentów kierunków humanistycznych w Polsce chce pracować w Empiku – wskazuje najnowsze badanie firmy doradczej Universum. To plasuje Empik na 4. miejscu TOP najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Jest to najlepszy wynik spośród firm z segmentu retail. W kategorii Business/Commerce – podobnie jak w ubiegłorocznej edycji – ponad 5 proc. studentów wskazało Empik jako idealne miejsce do rozpoczęcia kariery zawodowej.

– To, że Empik jest pożądanym pracodawcą dla młodych, uczących się osób potwierdza liczba aplikacji, które spłynęły do nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Otrzymaliśmy w tym czasie aż 140 tysięcy zgłoszeń – mówi Marta Krukowska, dyrektor HR Grupy Empik. 

Obecnie w Empiku pracuje prawie 3,5 tysiąca osób, wśród których ważną grupę stanowią osoby z działu e-commerce oraz prężnie rozwijającego się działu Empik Tech, który dedykowany jest nowym technologiom oraz segmentowi online.

W 2019 r. planuje zwiększyć zatrudnienie w e-commerce i IT o blisko 100 osób. 

 

 

Ilona Mrozowska 3047 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }