Porządek musi być

21 września o godzinie 10:00 rozpocznie się IV edycja akcji ekologicznej organizowanej przez Centrum Handlowe Tulipan oraz Szkołę Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi.

W tym roku dzielnicę Widzew posprzątają uczniowie z pięciu szkół podstawowych. Pomysł na posprzątanie Widzewa narodził się wśród uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, którzy chcieli zadbać o okolicę oraz otaczającą ich placówkę i zmobilizować mieszkańców do wspólnego działania na rzecz środowiska lokalnego.

Udział w akcji wezmą: Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 33, Szkoła Podstawowa Nr 34, Szkoła Podstawowa Nr 37 oraz Szkoła Podstawowa Nr 170. Uczniowie tych placówek 21 września o godzinie 10:00 rozpoczną zbiórkę odpadów. Podstawówka, z której dzieci zbiorą najwięcej kilogramów śmieci, wygra nagrody.

Zwycięzcy zostaną wybrani na podstawie oficjalnego ważenia śmieci, nad przebiegiem którego czuwać będą wolontariusze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata. Finał akcji odbędzie się tak, jak w latach poprzednich - w Centrum Handlowym Tulipan.

Co roku uczniowie biorący udział w akcji zbierają prawie dwie tony odpadów. W zeszłym roku zwycięska Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Janusza Kusocińskiego zebrała aż 720 kg, doprowadzając w ten sposób Widzew do porządku.

Akcja "Porządek musi być" została po raz pierwszy przeprowadzona w 2015 roku. 

Więcej informacji na www.chtulipan.pl oraz fanpage’u Centrum Handlowego Tulipan na portalu Facebook - www.facebook.com/CH.Tulipan.

Joanna Hamdan 8719 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }