Delia Cosmetics kończy 20 lat

Dziś ta polska rodzinna firma to poza kosmetykami także 100 tys. sklepów w 79 krajach całego świata, 43 nagrody, dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 10 tys. mkw. i 5 laboratoriów.

20 lat temu, dr Józef Szmich, chemik i pasjonat wyprodukował rozjaśniacz do włosów - pierwszy przebój marki Delia, który stał się hitem lat 90-tych.

Wizjoner z zamiłowaniem do planowania – nie tylko strategicznego, ale także tego związanego z wszelkimi pomysłami budowlanymi, nie poprzestał na jednym sukcesie (kolejnym były henna do brwi i rzęs) i wspierany przez żonę, Alinę, krok po kroku stworzył  kosmetyczne imperium.

Dziś prezesem firmy jest ich syn, Karol Szmich, który do kreatywności i pracowitości rodziców dołożył ponadprzeciętne zdolności analityczno-diagnostyczne.

Obecnie w ofercie Delia Cosmetics znajdują się między innymi: pomadki, podkłady, mascary i lakiery do paznokci, produkty do ciała i włosów oraz produkty do makijażu, które dystrybuowane są do prawie 80 krajów świata. Jeną z nowszych, coraz prężniej rozwijających się kategorii są też kosmetyki dedykowane mężczyznom. Marki należące do przedsiębiorstwa to: Delia Cosmetics, Cameleo i Dairy Fun. Poza tym firma zajmuje się też produkcją kontraktową dermokosmetyków, kosmetyków masowych i profesjonalnych dla znanych marek z całego świata.

Całość asortymentu jest tworzona w Polsce w dwóch zakładach produkcyjnych - w Rzgowie koło Łodzi oraz w Konstantynowie Łódzkim.

Ponadto Delia Cosmetics działa aktywnie na rzecz lokalnej społeczności, dba o wysokie standardy pracy, bierze udział w wydarzeniach w regionie, a także wspiera potrzebujących w licznych akcjach charytatywnych. 

Joanna Hamdan 8721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }