Maxima Grupė skupi się na Polsce

Zmienia się skład zarządu właściciela Stokrotki. Litewski detalista zamierza skoncentrować się teraz na integracji i rozwoju na polskim rynku.

Od 1 października skład zarządu Maxima Grupė ulegnie zmianie: Vygintas Šapokas, który do tej pory kierował siecią detaliczną Maxima w Estonii, opuszcza to stanowisko i firmę. Przenosi się do Hiszpanii, by kierować siecią supermarketów Supersol.
 
Obecny szef Supersol, Arūnas Zimnickas, który jest członkiem zarządu Maxima Grupė, zajmie się natomiast rozwojem biznesu w Polsce.

- Chcemy wykorzystać długoterminowe doświadczenie Arūnasa w handlu detalicznym na różnych rynkach, aby rozwijać projekty Maxima Grupė w Polsce, która jest jednym z naszych kluczowych punktów strategicznej ekspansji - mówi Dalius Misiūnas, prezes zarządu i dyrektor generalny Maxima Grupė.

Vygintas Šapokas był szefem sieci handlowej Maxima w Estonii od ponad trzech lat. Od 2003 r. pracuje w różnych spółkach Maxima Grupė.

Arūnas Zimnickas jest związany z siecią Supersol od 2014 r. Wcześniej przez trzy lata pełnił funkcję szefa Maxima na Litwie, a poprzednio przez ponad trzy lata był szefem Maxima na Łotwie.

Nowego szefa Maxima w Estonii wyłoni proces rekrutacji. Na razie kierować nią będzie Marko Põder, członek zarządu i dyrektor operacyjny Maxima w Estonii.

Maxima Grupė jest właścicielem sieci sklepów Maxima w krajach nadbałtyckich, sieci Stokrotka i Aldik w Polsce, sieci T-Market w Bułgarii i e-sklepu Barbora, która działa na Litwie i Łotwie. W maju grupa weszła w posiadanie 100 proc. akcji Emperii Holding i przejęła należącą do niej sieć Stokrotka. Pisaliśmy o tym na handelextra.pl tutaj.
Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.