PepsiCo chwali się zaufaniem sieci handlowych

PepsiCo wiceliderem badania satysfakcji z współpracy według sieci handlowych w Polsce.

Od 5 lat PepsiCo znajduje się na podium w badaniach TAG Advantage; w tym roku firma zajęła drugie miejsce pod względem oceny całościowej wśród 19 biorących udział w badaniu firm z branży dóbr szybkozbywalnych.

W badaniu typu Core Benchmark Set zrealizowanym przez Advantage Group w 2018 roku producenci z branży FMCG zostali poddani ocenie przez 11 głównych sieci handlowych: Auchan, Biedronkę, Carrefoura, Drogerię Hebe, Eurocash, Intermarché, Makro C&C, Rossmanna, Tesco, Transgourmet, Żabkę. Ich przedstawiciele oceniali dostawców w siedmiu kategoriach, takich jak strategiczne dopasowanie, ludzie, rozwój kategorii, marketing konsumencki, marketing handlowy, łańcuch dostaw oraz obsługa klienta.

Zajęte przez nas w badaniu drugie miejsce to potwierdzenie, że sieci handlowe doceniają współpracę z PepsiCo. Jesteśmy szczególnie dumni, że w aspekcie kompetencji naszego personelu zajęliśmy pierwsze miejsce w badaniu. Jestem przekonany, że dalsze usprawnienia procesów przełożą się na jeszcze lepsze opinie w kolejnym roku. Satysfakcja naszych partnerów handlowych jest dla nas niezwykle ważna, dlatego stale dostosowujemy ofertę PepsiCo i działania trade marketingowe do ich potrzeb. Jest to podstawą udanej i długofalowej współpracy – powiedział Michał Jaszczyk, prezes zarządu PepsiCo w Polsce.

W badaniu Core Benchmark Set PepsiCo uzyskało wiodące lokaty m.in. pod względem dostosowania oferty do potrzeb strategicznych partnerów, kompetencji personelu, działań marketingowych kierowanych do konsumentów, a także dostosowania działań trade marketingowych i promocyjnych do potrzeb sieci handlowych.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.