Oshee bez oleju palmowego

Firma całkowicie wyeliminowała olej palmowy ze wszystkich batonów w swoim portfolio, zastępując go olejem kokosowym i canolą (rzepakiem).

Wykluczenie szkodliwego tłuszczu palmowego (na zdjęciu plantacja oleju palmowego w Azji) jest kolejnym etapem w procesie uzyskiwania jak najzdrowszych i najbardziej naturalnych składów oferowanych wyrobów. Obecnie wszystkie dostępne w sklepach produkty marki Oshee są więc wolne od oleju palmowego.

Niedawna rekomendacja Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zaleca usunięcie oleju palmowego, ze wszystkich produktów żywnościowych. W jego składzie znajduje się aż 45 proc. nasyconych kwasów tłuszczowych, które są niekorzystne dla naszego organizmu. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia różne badania pokazały, że spożywanie izomerów trans kwasów tłuszczowych, zwiększa ryzyko rozwoju miażdżycy i chorób sercowo-naczyniowych. Ponadto wraz ze spożyciem tłuszczów trans wzrasta ryzyko zachorowania na raka. WHO szacuje, że na skutek ich szkodliwego działania każdego roku na całym świecie umiera nawet 500 tysięcy ludzi.

By poprawić stan zdrowia populacji Światowa Organizacja Zdrowia planuje eliminację szkodliwych tłuszczy do 2023 r. To dlatego Oshee, jako jeden z pierwszych producentów żywności funkcjonalnej w Polsce, wdrożył własną inicjatywę na pozbycie się oleju palmowego. Został on zastąpiony olejem kokosowym i canolą – czyli olejem rzepakowym – oraz olejem słonecznikowym, który można znaleźć w Oshee Vitamin Musli Bar Malina/Czekolada.

Producenci stosują olej palmowy tak masowo, ponieważ jest tańszy, bardziej wydajny i dostęp do niego jest łatwiejszy niż w przypadku innych olejów.

Zdjęcie: Shutterstock

 
 

 

Ilona Mrozowska 3047 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }