Detalista Żabki nie obsługuje zwolenników PiS

Biuro prasowe Żabki krytykuje franczyzobiorcę z Ostrowa Wlkp., który poinformował klientów, że "w związku z niedzielą niehandlową członków i sympatyków PiS nie obsługuję, ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia".

- Niedopuszczalne jest sugerowanie dyskryminacji jakiejkolwiek grupy klientów. To stoi w sprzeczności z ogólnymi zasadami naszej umowy z franczyzobiorcą. Dlatego obecnie analizujemy, jakie kroki powinniśmy podjąć w związku z tym zdarzeniem – poinformowało PAP biuro prasowe Żabka Polska.

W komunikacie podkreślono, że „bez wątpienia sklep nie jest miejscem do organizowania happeningów politycznych, na co zwrócimy uwagę franczyzobiorcy. Komunikat został zamieszczony w sklepie bez naszej wiedzy i zgody”.

Jest to reakcja na sytuację w niedzielę, kiedy to na drzwiach wejściowych sklepu sieci Żabka przy ul. Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim właściciel Adam Klimek wywiesił oświadczenie: „W związku z niedzielą niehandlową członków i sympatyków PiS nie obsługuję, ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia”.

Co więcej, mężczyzna stał za ladą w koszulce z napisem „Konstytucja”. - To był po prostu happening, bo przecież nie ma takiej możliwości, żebym nie obsłużył jakiegoś klienta. Nie pytam kupującego, do jakiej partii należy – powiedział PAP Adam Klimek, który od 7 lat prowadzi sklep sieci Żabka.

Podkreśla, że chodziło mu tylko o pokazanie obłudy, że „ci, którzy wprowadzili ustawę, robią w niedzielę zakupy”. Detalista podkreślił, że nie jest działaczem KOD-u, a jego poglądy są skrajnie lewicowe.

Na temat tej akcji zaczęli wypowiadać się już politycy. Senator PiS z Ostrowa Wielkopolskiego Łukasz Mikołajczyk zdarzenie nazwał „przerażającym”. - Tacy ludzie niby bronią demokracji, a w taki sposób ograniczają wolność i łamią konstytucję – skomentował senator.

Sprawą zajęła się też policja, co potwierdziła rzeczniczka policji w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Katarzyna Pierzchała 2693 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }