Carrefour znika ze stacji Lukoil

Amic Polska, nowy właściciel sieci stacji Lukoil, kończy współpracę z siecią Carrefour, z którą poprzedni właściciel sieci stacji współpracował od jesieni 2012 r. W miejsce Carrefour Express pojawi się Amic Market, informuje EurobuildCEE.

Nowy właściciel rozpoczął już rebranding sklepów i stacji. Austriacka firma Amic Energy, która przejęła w lutym 2016 r. sieć 116 stacji paliw od firmy Lukoil, zdecydowała się na wypróbowanie własnego konceptu sklepów. W sierpniu tego roku szyldy Carrefour Express zostały zdjęte z 32 lokalizacji Lukoil i zastąpiła je już nowa marka Amic Market, informuje EurobuildCEE.
 
Przedstawiciele Carrefoura w rozmowie z EurobuildCEE podkreślają jednak, że ich sklepy nie znikną jednak całkowicie ze stacji paliw. – Kontynuujemy rozwój konceptów franczyzowych ma stacjach benzynowych. Koncept będzie rozwijany też w następnych latach we współpracy z różnymi operatorami – zarówno z właścicielami pojedynczych stacji, jak i w ramach funkcjonujących na rynku polskim sieci stacji benzynowych – mówi Michał Florkiewicz, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska.
 
Carrefour Polska prowadzi obecnie 89 hipermarketów i jest to liczba, która najprawdopodobniej nie ulegnie zwiększeniu w najbliższych latach. Łącznie operator skupia prawie 900 sklepów w pięciu formatach: hipermarkety, supermarkety, sklepy osiedlowe, specjalistyczne oraz internetowy. Więcej o planach Carrefoura tutaj.
 
O Lukoilu pisaliśmy tutaj.
 
Zdjęcie: Shutterstock
 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }