W Piotrze i Pawle trwa postępowanie sanacyjne

W ocenie zarządu wniosek ten daje realną perspektywę na normalne funkcjonowanie i rozwój firmy w przyszłości, w tym bieżące regulowanie zobowiązań.

12 września wydane zostało postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego. Oznacza to objęcie wszystkich spółek sieci tym postępowaniem. Jak informuje firma, jest to jedno z narzędzi do realizacji planu restrukturyzacji, którego nadrzędnym celem jest utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy a przede zabezpieczenie należności wszystkich interesariuszy tj. m.in. dostawców, właścicieli nieruchomości, franczyzobiorców, instytucji finansowych i pracowników.

W ocenie zarządu wniosek ten daje realną perspektywę na normalne funkcjonowanie i rozwój firmy w przyszłości, w tym bieżące regulowanie zobowiązań. Wdrażany plan zakłada ponadto prowadzenie rozmów dotyczących przejęcia aktywów spółki, negocjacji z bankami, a także poprawy współpracy z kluczowymi dostawcami oraz franczyzobiorcami.

Zarząd jest przekonany, że postępowanie sanacyjne umożliwi osiągniecie wszystkich założonych celów planu restrukturyzacyjnego.

Przypomnijmy. Problemy Piotra i Pawła znane są od wielu miesięcy. Wedle wcześniejszych zapowiedzi zarządu do sieci miał wkroczyć inwestor strategiczny, co miało nastąpić do 31 lipca br. Tak się jednak nie stało. Postępowanie przedłuża się z przyczyn, o których operator supermarketów nie informuje. Wśród zainteresowanych przejęciem tej polskiej sieci wymieniany był między innymi Jeronimo Martins, operator Biedronk.

Ilona Mrozowska 3047 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }