Kolporter przejmuje część dystrybucji Ruchu

Do punktów sprzedaży prasy obsługiwanych przez Kolportera od pewnego czasu trafiają zwiększone nadziały gazet i czasopism. To efekt wycofania się przez niektórych wydawców z dystrybucji ich tytułów przez mającą kłopoty finansowe spółkę Ruch.

- Niektórzy wydawcy zdecydowali, że znacząco ograniczają liczbę tytułów dystrybuowanych przez jedną z firm kolporterskich. Jednocześnie zwrócili się do nas z prośbą o przyjęcie większych nakładów gazet i czasopism – tłumaczy Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera. - W poczuciu dbałości o wspólny interes wszystkich uczestników rynku prasowego, jakim jest zapewnienie klientom stałego dostępu do ulubionych tytułów, zdecydowaliśmy się na dystrybucję zwiększonych nakładów prasy – wyjaśnia Materek.

Zmiana jest wspierana akcją informacyjną, prowadzoną przez część wydawców. Wskazują oni swoim czytelnikom miejsca, w których można bez problemów kupić ich tytuły.

– Jako istotny uczestnik rynku prasowego jesteśmy w pełni przygotowani na różne scenariusze. Przyjęcie większych nadziałów nie było więc dla nas problemem - mówi Dariusz Materek.

Wskazuje, że Kolporter od lat konsekwentnie realizuje strategię stabilnego rozwoju swojego podstawowego biznesu, jakim jest dystrybucja prasy. - Dzięki temu udało nam się wypracować takie rozwiązania systemowe, które gwarantują nam pełną elastyczność w dostosowywaniu się do nowych warunków rynkowych – wyjaśnia rzecznik firmy.

Podkreśla, że spółka dysponuje zapleczem logistycznym, informatycznym i operacyjnym pozwalającym jej na obsłużenie znacznie większej części rynku niż dotychczas.

- Możemy dystrybuować większe nadziały tytułów prasowych, a także dostarczać je do większej sieci odbiorców – dodaje Dariusz Materek.

Kolporter jest największym dystrybutorem prasy w Polsce. Oferuje kompleksową obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży oraz świadczy usługi logistyczne i reklamowe. Zarządza siecią ok. 900 saloników prasowych. Spółka zatrudnia w całym kraju blisko tysiąc osób.

O kłopotach Ruchu więcej pisaliśmy m.in. tutaj.

Katarzyna Pierzchała 2754 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }