Flavourtec Company rozbudowuje sieć dystrybucji

Spółka rozpoczęła właśnie sprzedaż swoich produktów na polskim rynku.

Obecnie priorytetem wskazywanym przez firmę jest osiągnięcie zakładanych celów dystrybucyjnych. Flavourtec Company chce pojawić się ze swoimi produktami w większości sklepów typu convienience. W tym celu spółka nawiązała współpracę z największymi dystrybutorami na rynku FMCG, którzy mają zapewnić jej dotarcie do kilku tysięcy punktów sprzedaży detalicznej, jeszcze w tym roku. Równolegle, prowadzi także rozmowy z dużymi polskimi, jak i międzynarodowymi sieciami handlowymi.

- Naszym celem jest wprowadzenie produktów Flavourtec na rynek masowy. Szczególnie zależy nam na sklepach typu convenience - które według posiadanych przez nas badań - są najbardziej odpowiednie dla tej kategorii. Dlatego rozbudowujemy dystrybucję ogólnopolską, nie wykluczając żadnych obszarów sprzedażowych - zwraca uwagę Mariusz Milewski, dyrektor sprzedaży Flavourtec Company.

Według przedstawicieli spółki, tym co szczególnie wyróżnia jej produkty na tle konkurencji jest szeroki wachlarz unikalnych wariantów smakowych jak również szereg posiadanych certyfikatów, potwierdzających jakość i najwyższe standardy produkcji.

- Do produkcji naszych produktów używamy składników pochodzących wyłącznie z obszaru Unii Europejskiej, spełniających wymagania normy farmaceutycznej (USP). Dzięki temu, możemy zapewnić naszym klientom nieporównywalną jakość - dodaje Mariusz Milewski.

Na początku tego roku, spółka Flavourtec Company przejęła jednego z kluczowych dystrybutorów
w Belgii, gdzie teraz działa pod nazwą Flavourtec BVBA, a w sierpniu kupiła w Niemczech producenta
i dystrybutora płynów do e-papierosów GermanFlavours. Ponadto, spółka jest obecna ze swoimi produktami w większości krajów UE, w tym w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Czechach, Austrii, Francji, Chorwacji i na Węgrzech. Zapowiada też wejście na rynek w Wielkiej Brytanii, Słowacji, Szwecji i Danii.

We wrześniu planuje również rozpoczęcie sprzedaży online na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Flavourtec Company to jeden z wiodących w Europie producentów, wytwarzających pod markami własnymi płyny do e- papierosów. Posiada własną fabrykę w Gdańsku. Wśród jej udziałowców znajduje się m.in. Tar Heel Capital II FIZ AN, fundusz z grupy Tar Heel, oraz polscy i niemieccy założyciele spółki. Obecnie Flavourtec zatrudnia prawie 100 osób.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }