Jest decyzja sądu w sprawie w sprawie Ukrainki, która w pracy dostała wylewu

Jak informuje rmf24.pl, sąd w Środzie Wlkp. umorzył warunkowo postępowanie karne wobec Jędrzeja C. Mężczyzna w styczniu nie udzielił pomocy pracującej u niego Ukraince - Oksanie. Kobieta doznała wylewu.

Na zdjęciu: Jędrzej C. w sądzie/Jakub Kaczmarczyk /PAP

Sąd zdecydował o warunkowym umorzeniu postępowania karnego wobec Jędrzeja C. na okres dwóch lat próby. Orzekł także na rzecz pokrzywdzonej nawiązkę w wysokości 10 tys. zł, a także poniesienie przez oskarżonego kosztów sądowych.

Sędzia Jacek Kamiński podkreślał w uzasadnieniu, że materiał dowodowy i wyjaśnienia oskarżonego nie pozostawiają wątpliwości, iż dopuścił się zarzucanych mu czynów. Sędzia zwrócił uwagę, że oskarżony wyraził skruchę, pokrył koszty związane z pobytem kobiety w szpitalu i zobowiązał się jej zadośćuczynić kwotą, która zapewni jej pokrycie kosztów rehabilitacji. Jędrzej C. uregulował także należności w ZUS. Sędzia dodał, że oskarżony nie jest osobą zdemoralizowaną, a mimo młodego wieku prowadzi dobrze prosperującą firmę.

Prokuratura nie wykluczyła złożenia apelacji od wyroku. Obrońca Jędrzeja C. nie chciał komentować sprawy.

Więcej szczegółów tutaj.

Przypomnijmy. 43-letnia Oksana K. wraz z siostrą od listopada 2017 r. pracowała na czarno dla dostawcy warzyw do Lidla - Jędrzeja C. Firma ma siedzibę pod Środą Wielkopolską, w miejscowości Krerowo. Kiedy Oksana K. nagle źle się poczuła pracodawca nie wezwał pomocy a jedynie wywiózł ją na przystanek autobusowy i dopiero stamtąd zadzwonił po pomoc sugerując, że kobieta jest pod wpływem alkoholu.

Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach. Lidl zawiesił współpracę reklamową z firmą Jędrzeja C., a na leczenie Oksany K. zbierano środki w internecie. Jednak w lipcu br. Oksana K. doszła do porozumienia ze swoim byłym pracodawcom Jędrzejem C., który wypłacił jej zadośćuczynienie. Teraz swój finał ma także postępowanie karne wszczęte przez prokuraturę wobec Jędrzeja C.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }