Nowa sieć Tesco?

Brytyjska prasa donosi, że nowa sieć dyskontowa grupy Tesco może ruszyć już niebawem. Ma ona nosić szyld Jack's - od imienia założyciela Tesco, Jacka Cohena.

Na zdjęciu: Niektóre sklepy Tesco Metro mają wejść w skład nowej sieci

Nowa sieć specjalizować ma się w sprzedaży produktów z ekonomicznej półki cenowej i stanowić bezpośrednią odpowiedź na ekspansję Aldiego i Lidla na Wyspach Brytyjskich.

Jak pisze Retail Gazette, pierwszy sklep pojawi się we wrześniu w Chatteris w hrabstwie Cambridgeshire, gdzie dziennikarze zostali zaproszeni na "tajemnicze wydarzenie" z udziałem prezesa Tesco Dave'a Lewisa.

Ze względu na aurę tajemnicy, w jakiej odbywają się przygotowania, rynek jest przekonany, że załoga i dostawcy sieci musieli podpisać klauzulę o nieupublicznianiu informacji związanych z tym przedsięwzięciem.

Pogłoski w branży rozpoczęły się jednak po publikacji ogłoszeń o pracę, w których Tesco szukało pracowników do sklepów nowego formatu w Wandsworth, Lincolnshire i Cambridgeshire. Pisaliśmy o tym na handelextra.pl tutaj.

"Nowy format będzie prowadzony niezależnie od Tesco i warunki wynagrodzenia będą inne od tych proponowanych w Tesco" - informowała wówczas sieć.

Analityk Clive Black w rozmowie z "Guardianem" powiedział, że spodziewa się, iż nowa sieć liczyć będzie 100 placówek, w tym około 60 przekształconych sklepów formatu Tesco Metro, w tym m.in. w St Helens i Edge Hill w Liverpoolu.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 1962 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }