Wielki las w Galerii Wileńskiej

W sobotę 15 września stołeczna Galeria Wileńska po raz siódmy stanie się ekologicznym centrum dzielnicy dzięki kolejnej edycji wydarzenia EKOPraga.

Wielki las ekologii w Galerii Wileńskiej Najnowsze badania pokazują̨, że większość́ dzieci nie zna tajników lasu. Organizatorzy EKOPragi w ramach działań od lat prowadzonych w Galerii Wileńskiej w obecnym wydaniu dorocznej imprezy postanowili przybliżyć klientom wielką wartość naturalnej przestrzeni i zachęcić́ do leśnych wędrówek.

Dzieci będą miały szansę dowiedzieć się, czym jest kąpiel leśna i dlaczego warto wybrać się do lasu. Wykorzystanie leśnych motywów pozwoli stworzyć́ atmosferę̨ odpoczynku podczas wydarzenia, a z głośników popłyną dźwięki natury, szum liści i drzew. W trakcie imprezy w prosty i przystępny dla każdego sposób połączona zostanie kreatywna zabawa z budzeniem w dzieciach otwarcia się na świat ekologii.

- Tegoroczne spotkanie stawia przed nami jeszcze większe wyzwanie. Tym razem postanowiliśmy zwrócić uwagę na to, jak ważna jest ekologia w lasach. Dla uczestników zaplanowanych jest wiele edukacyjnych atrakcji, między innymi gra odbywająca się na terenie Galerii Wileńskiej, dzięki której będzie można dowiedzieć się ciekawostek o ekosystemie lasu – tłumaczą zarządzający Galerią.

Zwracają ponadto uwagę, że odbędzie się konkursowy quiz, w którym do wygrania będzie 100 książek autorstwa Petera Wohllebena „Instrukcja Obsługi Lasu”. Jedną z atrakcji będzie także lubiane i coraz bardziej popularne wśród miłośników przyrody tworzenie lasu w butelce, dla najmłodszych natomiast przygotowany zostanie kącik zdrowych słodyczy bez cukru oraz gry i zabawy edukacyjne.

Galeria Wileńska składa się z dwóch części: pierwsza to trzy poziomy galerii handlowej oraz znajdujące się nad nią dwa piętra powierzchni biurowej. W drugiej części mieści się hipermarket oraz trzypoziomowy parking. Sercem Galerii jest część gastronomiczna, bowiem właśnie z niej można oglądać wszystkie kondygnacje. Wśród sklepów i lokali obecnych na terenie Galerii Wileńskiej znajdują się takie jak: Sephora, Reserved, Bershka, Stradivarius, Flying Tiger, Starbucks, Kiko czy Empik.

Galeria Wileńska aktywnie uczestniczy w życiu Pragi i angażuje się w szereg zintegrowanych działań, od lat prowadzonych na prawym brzegu Wisły. Dyrekcja obiektu organizuje wystawy fotograficzne i warsztaty edukacyjne przy współpracy z partnerami: fundacją Serduszko dla Dzieci, Szkołą Podstawową nr 73, a także z Teatrem Powszechnym, Warszawskim Ogrodem Zoologicznym i wieloma innymi instytucjami. Galeria Wileńska wspiera również inicjatywy kulturalne – co roku włącza się w imprezy organizowane przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ. Cyklicznie wydaje również „Magazyn Wileńska”, stanowiący połączenie tematyki o modzie i stylach z treścią dotyczącą życia warszawskiej Pragi. Ideą periodyku jest zbudowanie trwałej więzi z mieszkańcami i miłośnikami prawego brzegu Wisły.

Katarzyna Pierzchała 2754 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }