Carrefour ujawnia plany do końca roku

- Zdynamizowanie rozwoju franczyzy, jeszcze szersza omnikanałowość, transformacja żywieniowa w kierunku żywności ekologicznej oraz rozwój usługi click&collect i aplikacji Mój Carrefour - oto główne wyzwania, jakie stoją przed Christophe’m Rabatelem, nowym szefem Carrefoura w Polsce.

Dyrektorem generalnym Carrefour Polska jest on od 1 lipca br. We wtorek po raz pierwszy spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Ujawnił priorytety swojej pracy w Carrefour Polska. Jednym z wyzwań jest transformacja żywieniowa Polaków, dlatego też Carrefour będzie inwestował w polskie rolnictwo ekologiczne poprzez granty dla rolników. Jak na razie przeznacza na ten cel prawie 185 tys. euro.

Kolejne wyzwanie to omnichannel, czyli jak największe zróżnicowanie kanałów dystrybucji, w tym sprzedaż przez internet. Jak na razie zakupy przez internet za pośrednictwem Carrefoura dostępne są jedynie w Warszawie. - W 2019 r. chcemy, aby do naszej sprzedaży przez Internet dołączyły dwa kolejne miasta – ujawnia Christophe Rabatel. Dodaje ponadto, że Carrefour testuje teraz usługę click&collect w pięciu sklepach franczyzowych.

- Moją ambicją jest, aby przyspieszyć rozwój franczyzy w Polsce – przyznaje Rabatel.

Sieć zakłada ponadto, że do końca roku będzie miała 3 mln pobrań jej aplikacji mobilnej Mój Carrefour. Już teraz ma 500 tys. aktywnych użytkowników.

Rabatel ujawnił także, że bieżący rok Carrefour chce zamknąć 100 otwarciami sklepów osiedlowych, dwoma nowymi supermarketami. Carrefour Polska prowadzi obecnie 89 hipermarketów i jest to liczba, która najprawdopodobniej nie ulegnie zwiększeniu w najbliższych latach. Łącznie operator skupia prawie 900 sklepów w pięciu formatach: hipermarkety, supermarkety, sklepy osiedlowe, specjalistyczne oraz internetowy.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }