Carrefour z nowym szyldem

Carrefour Bio - tak będzie nazywać się nowy sklep, która zadebiutuje jeszcze w tym roku pod szyldem Carrefoura. Jeśli eksperyment się powiedzie powstanie cała sieć tych placówek.

Pierwszy ekologiczny sklep Carrefoura powstanie w Warszawie. Będzie skoncentrowany na produktach bio, wzorując się na handlowych doświadczeniach sieci w sprzedaży artykułów ekologicznych we Francji.

- Naszym zamiarem jest uruchomienie małych sklepów dla nowoczesnych klientów, poszukujących tzw. zdrowych produktów w dobrych cenach – tłumaczy Christophe Rabatel, nowy dyrektor generalny Carrefour Polska (od 1 lipca br.).

Wiadomo, że w tym roku powstanie jeden sklep pod szyldem Carrefour Bio. - Będzie to nasz poligon doświadczalny. Nie ukrywam, że od jego odbioru przez konsumentów będzie zależało, czy będziemy ten koncept rozwijać - przyznaje Rabatel.

Ujawnia, że sieć ma na oku już kilka miast, m.in. Poznań czy Gdańsk, jednak jest jeszcze za wcześnie na szczegóły. Wiadomo jedynie, że koncept sklepów ekologicznych ma być rozwijany we franczyzie.

Carrefour bardzo mocno stawia ostatnio na produkty bio. Na półkach jego sklepów są produkty pod kilkoma markami: Zdrowa Półka (produkty dietetyczne i dla diabetyków), Jakość z natury (kontrolowane na każdym etapie produkcji, bez GMO, dostępne wyłącznie w sklepach Carrefour). Oferuje również tzw. Wegański wybór, czyli 167 produktów spożywczych i 63 kosmetyki na bazie składników pochodzenia roślinnego. Zawiera również tzw. kontrakty farmerskie z polskimi dostawcami na świeże warzywa i owoce, pochodzące z lokalnych upraw i produkowane wyłącznie dla sklepów Carrefour.

Można się spodziewać, że te produkty będą – a przynajmniej reprezentanci poszczególnych kategorii asortymentowych - sprzedawane również w sklepie pod nowym szyldem Carrefoura.

 

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }