"Wiele za niewiele" dla małych firm

Banki Spółdzielcze SGB oferują przedsiębiorcom pakiet firmowy "Wiele za niewiele", opracowany przy współpracy z firmą Mastercard.

– Polscy przedsiębiorcy to grupa niezwykle perspektywiczna i dynamicznie rozwijająca się. Wiemy, że w praktyce to właśnie oni są motorem napędowym naszej gospodarki. Dlatego Banki Spółdzielcze SGB kierują właśnie do właścicieli firm, nowoczesny pakiet zapewniający szereg korzystnych rozwiązań – mówi Robert Tórz, dyrektor Departamentu Bankowości Mobilnej z SGB-Banku.

W ramach oferty, za 10 zł miesięcznie przedsiębiorcy otrzymują możliwość prowadzenia rachunku firmowego wraz z kartą zbliżeniową Mastercard. Pakiet zapewnia także dostęp do aplikacji mobilnej Portfel SGB, umożliwiającej szybkie sprawdzenie dostępnych środków na rachunku i historii ostatnich operacji dokonanych kartą.

Przedsiębiorcy korzystający z Pakietu mogą też uzyskać pomoc w razie awarii ogumienia, wypadku lub braku paliwa w ramach Firmowego Assistance oraz skorzystać z kart Flotex z rabatem na paliwo.

Rozwijając, wspólnie z First Data Polska, program Polska Bezgotówkowa, Banki Spółdzielcze SGB proponują również przedsiębiorcom w ramach pakietu „Wiele za niewiele” terminale płatnicze POS. Obecnie terminale POS oferowane są przez ponad 170 banków spółdzielczych. Jak wynika z badań Mastercard, polscy konsumenci chcą płacić bezgotówkowo, ale wciąż niemal połowa z nich (47 proc.) ma w swojej okolicy sklep, gdzie taka forma płatności nie jest dostępna. Natomiast 52 proc. ankietowanych tego samego badania deklaruje, że w sklepie z terminalem będzie częściej robić zakupy.

– Obecnie płatności bezgotówkowe stanowią niezbędny element biznesu małych i średnich przedsiębiorstw. Korzystanie z firmowej karty płatniczej umożliwia lepszą kontrolę wydatków i zarządzanie płynnością przedsiębiorstwa. Z kolei udostępnienie terminala płatniczego pozwala firmie przyciągnąć rosnącą grupę klientów, którzy oczekują, że będą mieli wybór między gotówką a kartą – mówi Piotr Domaszewski, dyrektor sprzedaży w polskim oddziale Mastercard Europe.

Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa” to wspólna inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych w Polsce: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i wsparciu Ministerstwa Rozwoju. Program skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności za swoje towary i usługi za pomocą płatności bezgotówkowych. Dzięki Programowi sklep lub punkt usługowy będzie mógł przez 12 miesięcy przyjmować płatności kartą bez ponoszenia kosztów.

Magdalena Weiss 1919 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }