Video umacnia pozycję na rynku digital

W pierwszej połowie 2018 r. Payback Video odnotowało większą liczbę emisji spotów reklamowych niż w ciągu całego 2017 r. Dodatkowo w tym czasie grono użytkowników platformy powiększyło się o prawie 60 proc.

Payback Video wykorzystały już w swojej komunikacji takie marki jak m.in. Amica, Samsung, CCC, Decathlon, Audi, Škoda, Warner Bros., Disney, Kompania Piwowarska, Nestlé, PepsiCo, PZU czy Microsoft.

 – Cały rynek online wideo cechuje w ostatnim czasie wysoka dynamika wzrostu. Zainteresowanie tego typu reklamą jeszcze nigdy nie było tak duże jak teraz – mówi Marek Biernacki, head of relationships & CRM Payback Polska. – Klienci wybierają kampanie wideo na naszej platformie ze względu na możliwość dotarcia do dokładnie określonych grup docelowych. Naszą przewagą jest precyzyjne targetowanie kampanii reklamowych oparte na ponad 100 milionach transakcji zakupowych dokonywanych rocznie przez 10 milionów uczestników Programu Payback. Zwiększa to efektywność tego kanału komunikacji, co potwierdzają wskaźniki rynkowe – dodaje Marek Biernacki.

Rekordowy VTR (współczynnik pełnych wyświetleń spotów) jednego ze spotów z branży motoryzacyjnej wyniósł w tym roku 99,4 proc., a CTR (wskaźnik kliknięć) najlepszej kampanii osiągnął 5,6 proc. Payback Video wyróżnia się też ponadprzeciętnym wynikiem dla tzw. Affinity Index, czyli wskaźnika dopasowania rzeczywistych odbiorców reklamy do zakładanej wcześniej grupy docelowej.

Payback Video cały czas się rozwija i wprowadza dodatkowe funkcje. Od kilku miesięcy reklamodawcy mogą skorzystać z opcji brandingu playera, czyli bannera i tła projektowanego indywidualnie na potrzeby każdej kampanii. Te elementy nie tylko dopełniają narrację spotu i wzmacniają przekaz, ale podnoszą również liczbę przejść na stronę internetową reklamodawcy.

Jedną z marek, która w pełni wykorzystuje takie rozwiązania jest Amica.

– Wydaje się, że odbiorcą reklam sprzętu AGD mogą być wszyscy, bo każdy korzysta z tych produktów i raz na jakiś czas je kupuje. W rzeczywistości jednak ich sprzedaż także wymaga segmentacji, aby dobrać jak najbardziej adekwatnych konsumentów. Dzięki targetowaniu opartemu na danych transakcyjnych pochodzących zarówno ze świata online, jak i offline, mogliśmy wybrać dla każdej z naszych kampanii różne, choć na pozór bardzo podobne, grupy docelowe – tłumaczy Monika Kuźnik, strategiczny menedżer ds. mediów, Amica Handel i Marketing. – Dodatkowo, biorąc pod uwagę panujący w sieci natłok reklam istotne jest, żeby w obrębie spotu nie pojawiały się inne treści. Oznacza to, że w trakcie jednego przekazu promowana jest tylko jedna marka – mówi Monika Kuźnik.

Spoty w kanale Payback Video są wyświetlane w modelu opt-in pozwalającym użytkownikom decydować o czasie i miejscu obejrzenia reklamy, co przekłada się na stosunkowo wysoki wskaźnik viewability oscylujący w granicach 80 -100 proc.

Zdjęcie: Shutterstock

 

 

Ilona Mrozowska 2999 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }