Hochland na Mazowieckim Święcie Chleba i Sera

Wydarzenie miało miejsce 9 września na Rynku Mariackim w Węgrowie.

W tym dniu na rynku stanęło wiele stoisk z wiejskimi chlebami oraz serami. Można było ich popróbować, a nawet kupić.

Produkowanymi przez siebie serami częstowała firma Hochland Polska, która ma swoją fabrykę w Węgrowie oraz zaproszone na imprezę okoliczne spółdzielnie mleczarskie. Hochland zorganizował także strefę recyklingu i strefę wypoczynku.

Ponadto na Rynku Mariackim odbył się Jarmark Rękodzieła Ludowego, warsztaty tkackie itp. Były stoiska z miodami, chałwami, sękaczami, piwem regionalnym, naturalnym kwasem chlebowym oraz strefa ogrodnicza z drzewkami, kwiatami jesiennymi, systemami nawadniania i projektowaniem ogrodów. Zorganizowano także bezpłatne badania cukru i ciśnienia oraz doradztwo dietetyczne, a także strefę doradztwa dotacji unijnych oraz strefę doradztwa rolniczego.

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci oraz występów artystycznych. Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści w koncercie "Węgrów i okolica Kuźnią Talentów" i zespół "Stara Kuźnia". Muzyczną gwiazdą imprezy była Sylwia Grzeszczak.

Podczas święta rozstrzygniętych został także kilka konkursów, m.in. na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najsmaczniejszy chleb wiejski i najsmaczniejszą potrawę z serkiem "Almette" oraz na najlepszych dostawców mleka Hochland Polska, gdzie nagrodę wręczał osobiście Peter Knauer, dyrektor generalny Hochland Polska. Hochland zorganizował także losowanie, w którym można było wygrać lot balonem Almette.

Joanna Hamdan 13822 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.