Modern-Expo Group dostał 15 mln dol. kredytu z EBOR-u

Producent wyposażenia dla branży retail uzyskał 15 mln dolarów w postaci siedmioletniej pożyczki z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje firmy związane z produkcją, innowacjami i sprzedażą eksportową.

- Środki przeznaczymy na automatyzację i robotyzację produkcji w naszych dwóch zakładach na Białorusi i Ukrainie oraz wsparcie Centrum Innowacji – mówi Bogdan Łukasik, właściciel Modern-Expo Group. - Pożyczka pozwoli nam na rozwój nowoczesnych technologii w handlu detalicznym, w tym prace nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji, neuromarketingu i big data, które także pomogą lepiej dopasować naszą ofertę do potrzeb klientów – wymienia Łukasik.

Uważa on ponadto, że usprawnienie procesów oraz zwiększenie skali produkcji pozytywnie wpłynie na konkurencyjność oferty firmy, a to umożliwi jej ekspansję na nowe rynki. Już dziś produkty Modern-Expo trafiają do ponad 60 krajów, a udział sprzedaży eksportowej w przychodach wynosi ponad 70 proc.

W Polsce Modern-Expo dostarcza swój asortyment m.in. do takich sprzedawców detalicznych takich jak Auchan, Carrefour, Tesco, Żabka Polska, British American Tobacco, CCC. - Dalsze zagraniczne inwestycje, w tym planowane utworzenie dwóch kolejnych zakładów do 2021 roku, będą owocować geometrycznym przyrostem zatrudnienia w nowych rejonach. Pozwoli to trwale zapisać firmę wśród globalnych przedstawicieli branży – podkreśla właściciel Modern-Expo Group.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju to największy międzynarodowy inwestor promujący rozwój sektora prywatnego. Od początku swojej działalności Bank wsparł finansowo ponad 400 projektów w Polsce na łączną kwotę 9 mld euro, ok. 400 projektów na Ukrainie w łącznej wysokości prawie 12,1 mld EUR oraz ponad 2 mld EUR w 95 projektach w różnych sektorach gospodarki Białorusi.

Modern-Expo Group to międzynarodowy producent i dostawca kompleksowego wyposażenia dla branży retail, w tym regałów handlowych i wysokiego składowania, boksów kasowych, POS, terminali paczkowych oraz wyposażenia chłodzącego.

Firma powstała w 1993 r. w Lublinie. Ma trzy zakłady produkcyjne: w Łucku i Wierchnim Dnieprowsku na Ukrainie oraz w Witebsku na Białorusi. Ich łączna powierzchnia wynosi ponad 112 tysięcy mkw. Oddziały firmy znajdują się w Londynie, Berlinie, Paryżu, Amsterdamie oraz Dubaju. Spółka zatrudnia ponad 2500 osób.

Katarzyna Pierzchała 2693 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }