Orlen otwiera się na wegan

PKN Orlen rozszerza ofertę gastronomiczną na stacjach o linię produktów dedykowaną dla wegan i wegetarian. Nowe produkty przygotowane będą na bazie polskich, lokalnych produktów: świeżych warzyw, składników roślinnych i naturalnych przypraw, wzbogaconych o ciepłe pieczywo.

Oferta dostępna w Stop Cafe na stacjach Orlen jest odpowiedzią firmy na rynkowe trendy żywieniowe. Coraz częściej klienci poszukują produktów, które nie zawierają żadnych surowców pochodzenia zwierzęcego, a przy tym stanowią smaczny i wartościowy posiłek. Dlatego koncern podjął decyzję o wprowadzeniu tej linii produktów do oferty gastronomicznej. Wszystkie produkty dla wegan i wegetarian dostępne są na stacjach Orlenu w promocyjnych cenach.

- Obserwujemy trendy, analizujemy potrzeby klientów i wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom – mówi Wojciech Muszyński, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN Orlen. - Obecnie mamy do czynienia z coraz bardziej świadomym konsumentem, który  często wybiera dobre polskie produkty. Stąd nasza oferta dedykowana dla wegan i wegetarian, którą stworzyliśmy na bazie wyselekcjonowanych produktów od polskich dostawców – tłumaczy.

Receptura wszystkich produktów została przygotowana wyłącznie dla PKN Orlen i nie jest dostępna w innych sieciach. Wśród nowych smaków będzie można odnaleźć m. in. hot doga z parówką wegańską przygotowaną na bazie olejów roślinnych, białka z grochu oraz białka z ziemniaków, kajzerkę rumsztyk vege stworzoną w oparciu o świeże warzywa, kaszę kuskus i jaglaną, pestki dyni i słonecznika oraz mąkę kukurydzianą i przyprawy.

Na amatorów sycących przekąsek czeka wrap falafel - połączenie świeżych warzyw oraz kotlecika z ciecierzycy, groszku oraz przypraw takich jak kolendra, czosnek, mięta, kmin rzymski oraz kultowa bułka z pieczarkami, podawana z pieca, na ciepło. Całość oferty dopełniają świeże soki owocowe oraz owocowo – warzywne wyciskane na miejscu.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }