Maxima Grupė ma 300 mln euro

Największa emisja obligacji prywatnej firmy w krajach bałtyckich zakończyła się sukcesem.

Maxima Grupė, właściciel m.in. sieci Aldik i Stokrotka z sukcesem uplasował 5-letnie obligacje za kwotę 300 milionów euro. O planach emisji informowaliśmy na handelextra tutaj

Obligacje zostały zakupione przez ponad 60 inwestorów z 14 krajów. Jedna trzecia papierów trafiła do krajów skandynawskich oraz bałtyckich, reszta znalazła nabywców w pozostałych krajach europejskich, a popyt przewyższył podaż.

- W trakcie rozmów z potencjalnymi inwestorami w ubiegłym tygodniu odebraliśmy dużo pozytywnych sygnałów z rynku i spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem. Powodzenie oferty to historyczny krok w historii Maxima Grupė, która w ten sposób weszła na międzynarodowy rynek kapitałowy - powiedział Dalius Misiūnas, prezes Maxima Grupė. - Jest to też dowód na dojrzałość naszej firmy, która pozwoliła nam na zdobycie zaufania inwestorów i korzystanie z tych samych instrumentów finansowych co wielcy europejscy detaliści - dodał.

To największa emisja obligacji przeprowadzona przez niepubliczną spółkę w krajach bałtyckich i pierwsza międzynarodowa dokonana przez litewską spółkę w tym roku.

Maxima Grupė jest właścicielem sieci Maxima w krajach bałtyckich, sieci Stokrotka i Aldik w Polsce oraz T-Market w Bulgarii. Prowadzi też sklep internetowy Barbora na Litwie i Łotwie. Firma jest częścią grupy Vilniaus Prekyba.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.