Nestlé przejmuje producenta miechunki

Największy globalny dostawca produktów FMCG, szwajcarski koncern Nestlé ogłosił sfinalizowanie transakcji przejęcia południowoamerykańskiej firmy Terrafertil.

Przedmiot akwizycji jest producentem naturalnej żywności i głównym światowym dostawcą miechunki peruwiańskiej. Firma powstała w 2005 roku w Ekwadorze z inicjatywy pięciu przedsiębiorców i dziś obecna jest w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Kolumbii, Ekwadorze, Peru, Chile i Wielkiej Brytanii. Jej produkty są także sprzedawane na 17 innych rynkach poprzez spółki partnerskie.

Po przejęciu producent nadal będzie działał niezależnie, prowadzony przez braci Davida i Raula Bermeo. Poprzez akwizycję szwajcarski koncern zdobędzie wiodącą pozycję na południowoamerykańskim rynku żywności naturalnej, przejmując należące do Terrafertilu marki Nature's Heart i Essential Living Foods.

- Współcześni konsumenci szukają dziś żywności organicznej i naturalnej, o wysokich walorach odżywczych - komentuje przejęcie Laurent Freixe, prezes Nestlé na obie Ameryki. - Jesteśmy zadowoleni, że Terrafertil stał się częścią rodziny Nestlé i wierzymy, że jej twórcy zbudowali wyjątkową organizację dostarczającą konsumentom szerokie spektrum produktów spożywczych wysokiej jakości. Ta inwestycja pozwoli Nestlé umocnić swoją pozycję w szybko rosnących kategoriach, takich jak zdrowa żywność, napoje i przekąski pochodzenia roślinnego - dodaje.

- Połączenie z Nestlé to mariaż idealny - mówią Davis i Raul Bermeo, współzałożyciele Terrafertilu. - Wnosimy nowoczesnego ducha kategorii superfoods, a Nestlé - swoją siłę. Wspólnie zwiększymy dystrybucję, nakłady na badania i rozwój, zintensyfikujemy działania marketingowe i nasz pozytywny wpływ na lokalne społeczności i ekosystem - wymieniają.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.