Muszkieterowie szukają franczyzobiorców

Grupa Muszkieterów planuje nowe otwarcia na terenie wszystkich województw, głównie w małych i średnich miejscowościach. Do tego potrzebuje jednak nowych franczyzobiorców, którzy na rozwój tego biznesu są w stanie wyłożyć min. 400 tys. zł.

Działalność biznesowa Grupy Muszkieterów opiera się na zasadach franczyzy, ale - jak podkreśla Grupa - nie jest to zwykła struktura franczyzowa. W

- Obowiązują dwie kluczowe zasady: niezależności oraz współdecydowania o przyszłości organizacji. Każdy właściciel Intermarché i Bricomarché może objąć podwójną funkcję kierowniczą: być niezależnym szefem swojego przedsiębiorstwa oraz pełnić rolę zarządczą w ramach Grupy, odpowiadając za jeden z obszarów działania struktur centralnych. W ten sposób franczyzobiorcy mają wpływ na wyznaczanie kierunków rozwoju Grupy, a także na kształtowanie jej polityki - mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów.

Po przystąpieniu do Grupy przyszły przedsiębiorca przechodzi obowiązkowe 4,5-miesięczne szkolenie, które dotyczy takich zagadnień jak finanse, zarządzanie personelem czy księgowość. Wszyscy Muszkieterowie regularnie uczestniczą w warsztatach rozwijających ich umiejętności zawodowe oraz dedykowanych szkoleniach, po to, aby ich biznes rozwijał się szybciej i dynamiczniej. Wśród franczyzobiorców Grupy Muszkieterów są również byli właściciele małych i średnich przedsiębiorstw oraz osoby, które zajmowały wcześniej stanowiska kierownicze w dużych firmach i korporacjach. Wielu z nich to także wcześniejsi etatowi pracownicy centrali Grupy.

Warunkiem przystąpienia do Grupy Muszkieterów jest wkład własny w wysokości minimum 400 tys. zł. Kwota ta stanowi kapitał zasilający spółkę franczyzobiorcy, która zarządza supermarketem o wielomilionowych obrotach.

- Nie jest to opłata za licencję lub inna opłata na rzecz Grupy, a kapitał początkowy niezbędny do uruchomienia działalności, który od początku pracuje na wyniki prowadzonej spółki - podkreślają przedstawiciele Grupy.

Więcej informacji będzie można pozyskać na Targach Franczyzy, które odbędą się w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki. Numer stoiska Grupy Muszkieterów to 11.17-11.23. Muszkieterowie zapraszają 18-19 października br. od godz. 10:00 do 17:00 oraz 20 października od godz. 10:00 do 15:00.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2017 r. obroty Grupy Muszkieterów wyniosły 7,1 mld zł.

Ilona Mrozowska 4591 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.