Bookcrossing w Zielonych Arkadach

Z pomysłem na coraz dłuższe wieczory przychodzą bydgoskie Zielone Arkady, które 6-8 września razem z Fundacją Bookcrossing Polska zapraszają na akcję wymiany książek.

Z początkiem miesiąca największe centrum handlowe w regionie zamieni się
w ogromną bibliotekę. Czytanie książek to jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu. Najbardziej znaną formą popularyzowania książki i czytelnictwa jest bookcrossing.

- Akcja wymiany książek, którą organizujemy z Fundacją Bookcrossing Polska, jest wyjątkowa, ponieważ w jej ramach aspekt rozrywkowy stoi na równi z edukacyjnym – mówi Ewa Krassowska, dyrektor Zielonych Arkad.

Główną ideą bookcrossingu jest przekazanie ciekawych pozycji innym osobom, nie zaś pozbycie się zniszczonych książek, dlatego w ramach akcji będzie można oddać jedynie książki wydane po 2008 r.

W wymianie mogą uczestniczyć jedynie osoby, które przyniosą z domu przeczytaną już przez siebie książkę i będą chciały ją wymienić na inną, dostępną w stanowisku wymiany. Akcja będzie skupiona na beletrystyce – nie należy przynosić podręczników szkolnych, przewodników, poradników czy atlasów. Podczas akcji będzie obowiązywał dzienny limit wymienianych książek, tj. 5 sztuk. Książki, których nie uda się wymienić zostaną przekazane na rzecz Fundacji Bookcrossing Polska.

„Wymiana książek” odbędzie się w godz. 10.00-20.00 na Placu Eventowym w Zielonych Arkadach. Partnerem akcji jest Fundacja Bookcrossing Polska oraz księgarnie: Empik, Świat Książki, Mole Mole.

Katarzyna Pierzchała 4886 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.