Spar wprowadza ekologiczne torby

Węgierski Spar ogłosił wprowadzenie biodegradowalnych toreb, które można kompostować.

W drodze do zwiększenia wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju, Spar Węgry ogłosiło, że wprowadzi degradowalne i kompostowalne torby. Firma zainwestuje również w przyjazne dla środowiska torby wykonane z przetworzonych opakowań PET.

Oprócz plastikowych toreb na zakupy klienci Spar Hungary mają również dostęp do worków papierowych, papierowych toreb chłodniczych i uniwersalnych toreb ekologicznych. 

W 2017 r., w ramach inicjatywy "odpowiedzialnego handlu detalicznego", firma zebrała 583 ton odpadów szklanych w swoich punktach zbiórki. Cztery lata temu sklepy Spar i Interspar na Węgrzech wprowadziły punkty zbiórki odpadów szklanych i papierowych.

W okresie od 2014 do 2017 r. Ilość odzyskanych tektury i odpadów papierowych w Spar Węgry wzrosła o 20 proc. 

Magdalena Weiss 1965 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }