Polska kontra Emiraty

Znamy przeciwnika polskiego kucharza na Pasta World Championship.

W wyniku losowania poznaliśmy przeciwnika polskiego reprezentanta Pawła Gałeckiego (na zdjęciu) z lubelskiej restauracji Piano. Jest nim 28 letni Włoch, Domenico Santagada, występujący w barwach Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

- Domenico na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem. Mimo młodego wieku ma potężne doświadczenie i naprawdę imponujące umiejętności. Od 5 lat pracuje w najlepszych restauracjach w Dubaju. Jest jednak przede wszystkim Włochem co oznacza, że włoską kuchnię ma niejako we krwi. Nie przestraszyłem się przeciwnika. Wierzę, że jestem w stanie stawić mu czoło. Solidnie przygotowuję się do konkursu, jestem bardzo zmobilizowany i pozytywnie zmotywowany. Mam więc nadzieję, że uda mi się przekonać jurorów do mojej wizji kuchni włoskiej - mówi Paweł Gałecki.

Śledząc dotychczasowe poczynania Pawła Gałeckiego nie sposób nie podzielać jego optymizmu. Nie dalej jak wiosną tego roku zdobył tytuł Master of Pasta w ogólnopolskim konkursie kuchni włoskiej Arte Culinaria Italiana, za najlepsze danie na bazie makaronu Barilla. Jurorzy zgodnie uznali, że danie Pawła najlepiej oddaje charakter kuchni włoskiej, czyli finezję wydobytą z najprostszych składników.

VII edycja Pasta World Championship zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Akademia Barilla – organizator PWC – po raz pierwszy zaproponowała nową formułę konkursu opartą na rozgrywkach tenisowych. Biorąc pod uwagę, że ambasadorem marki Barilla od tego roku jest arcymistrz tenisa Roger Federer, o przypadku nie może być mowy.

Wzorem turniejów tenisowych, w Mediolanie właśnie odbyło się losowanie par kucharzy, którzy staną naprzeciwko siebie w pierwszej rundzie konkursu. Kucharze będą mieli za zadanie zaprezentować autorskie danie na bazie makaronu Barilla, przygotowane ściśle według przepisu, dzięki któremu uzyskali kwalifikacje.

Pasta World Championship odbędzie się 24-25 października.

Joanna Hamdan 8532 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }