ID Logistics zacieśnia współpracę z firmą Mieszko

Obecnie magazyn wyrobów gotowych w Gliwicach, zarządzany przez ID Logistics, jest jedynym centrum dystrybucyjnym Mieszko. Stąd realizowane są dostawy do wszystkich klientów w Polsce oraz w ponad 60 krajach w Europie, a także m.in. do Arabii Saudyjskiej, USA czy Japonii.

Uruchomiony operacyjnie w marcu 2017 r. magazyn wyrobów gotowych Mieszko w Gliwicach to obiekt typu BTS (build-to-suit), który został w pełni dostosowany do przechowywania i dystrybucji artykułów czekoladowych, wrażliwych na zmiany temperatury i wilgotności powietrza. Magazynowanie odbywa się w ściśle kontrolowanej temperaturze dodatniej +16°C, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza.

W gliwickim centrum obsługiwanych jest ponad 800 typów (SKU) produktów czekoladowych, m.in. praliny, cukierki ekstrudowane, trufle, cukierki karmelkowe oraz wafle. W ciągu roku wolumen składowanych produktów wzrósł o ponad 10 proc. Aby zapewnić wysoki poziom obsługi, powiększono powierzchnię hali magazynowej o blisko 2 tys. mkw., z 6400 mkw. do 8 300 mkw. To pozwoliło na optymalizację procesów logistycznych i zwiększenie strefy składowania, z 9 tys. miejsc paletowych do 11,5 tys. Dodatkowa powierzchnia wykorzystywana jest także do przechowywania różnego rodzaju opakowań na słodycze, od tekturowych pudełek do metalowych puszek.

Do zadań ID Logistics należy zarządzanie procesami magazynowymi, w tym kompletowanie zamówień i zarządzanie zapasami, zarządzanie sezonowością dostaw oraz transport produktów i półproduktów z i do zakładów produkcyjnych Mieszko. W ramach usługi co-packingu w gliwickim magazynie kompletowane i przygotowywane są też zestawy promocyjne sprzedawane w jednej z największych sieci handlowych w Polsce. Współpraca między Mieszko a ID Logistics została rozszerzona o usługę etykietowania wyrobów czekoladowych przeznaczonych na eksport oraz logistykę opakowań.

- Zarządzanie procesami magazynowymi produktów czekoladowych wymaga zachowania restrykcyjnych warunków nie tylko składowania, ale i całej obsługi magazynowej. Obecnie wdrażamy dwa certyfikaty. Pierwszy z nich to IFS, czyli International Featured Standard, jeden z najważniejszych, międzynarodowych standardów bezpieczeństwa i jakości przyznawanych firmom logistycznym obsługującym produkty spożywcze - mówi Grzegorz Lewinowski, kierownik magazynu ID Logistics w Gliwicach.

Drugi z certyfikatów to Wewnętrzny Standard Jakości CID, standaryzujący systemy zarządzania i procesy operacyjne w magazynach Grupy ID Logistisc na świecie. - Z pewnością nadal będziemy rozwijać naszą współpracę z Mieszko, oferując klientowi nowe rozwiązania, zapewniające najwyższą jakość obsługi i wzrost efektywności krajowego i międzynarodowego łańcucha dostaw – uważa Lewinowski.

Mieszko to znana polska marka czerpiąca z ponad 100-letniej tradycji cukierniczej. Specjalizuje się w produkcji czekoladowych pralin i karmelków. Najpopularniejsze produkty to: bombonierki Cherrissimo, Amoretta, Magnifique, Chocoladorro, popularne Michaszki czy Zozole. Słodycze są produkowane w Raciborzu.

ID Logistics Polska jest częścią międzynarodowej Grupy ID Logistics i jednym z głównych dostawców usług logistycznych dla branży retail (spożywczej i specjalistycznej), odzieżowej, kosmetycznej, dóbr luksusowych, FMCG, e-commerce oraz motoryzacyjnej. Specjalizuje się w logistyce kontraktowej. ID Logistics obsługuje klientów w 8 centrach logistycznych o łącznej powierzchni magazynowej ok. 200 tys. mkw., ma też 1 oddział transportowy. Firma zatrudnia około 1,6 tys. osób. Siedziba główna mieści się w Katowicach. Dyrektorem generalnym ID Logistics Polska jest Yann Belgy.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }