Maxima Grupė zaczęła spotkania z inwestorami

Emisja obligacji o wartości co najmniej 300 mln euro jest celem i tematem spotkań z inwestorami, rozpoczętych przez właściciela Emperii 30 sierpnia br.

Cykl spotkań potrwa do 5 września. Ich celem jest osobiste poznanie potencjalnych inwestorów, przedstawienie im firmy, jej wyników i planów oraz rozwianie ich ewentualnych wątpliwości poprzez odpowiedzi na pytania.

Do rozmów zostały zaproszone firmy z Europy Kontynentalnej, Skandynawii, państw bałtyckich i Wielkiej Brytanii. Okres zapadalności obligacji miałby wynosić pięć lat, a papiery byłyby notowane zarówno na giełdzie w Wilnie, jak i Dublinie.

- Celem spotkań jest zawarcie osobistej znajomości z inwestorami, wynikami Maxima Grupė, jej planami rozwoju oraz programem emisji obligacji - mówi Dalius Misiūnas, prezes spółki.

Maxima Grupė wybrała trzy banki jako organizatorów i pośredników emisji: BNP Paribas, Deutsche Bank i SEB Bankas.

Mająca swoją siedzibę w Wilnie Maxima Grupė prowadzi sieć Maxima w krajach bałtyckich, sieci Stokrotka i Aldik w Polsce, T-Market w Bułgarii oraz sklep internetowy Barbora na Litwie i Łotwie.

O wynikach Maxima Grupė pisaliśmy na handelextra.pl tutaj.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.