Założyciel firmy Dilmah nagrodzony

Światowe Stowarzyszenie Społeczności Szefów Kuchni (World Association of Chefs’ Societies - WACS) przyznało Merrillowi J. Fernando,­ założycielowi firmy Dilmah nagrodę za całokształt pracy - Lifetime Achievement Award.

Na zdjęciu: drugi od lewej Merill J. Fernando

Ponad tysiąc reprezentantów stowarzyszenia zgromadzonych podczas tegorocznego Światowego Kongresu Szefów Kuchni w Kuala Lumpur, doceniło jego niespotykaną pasję i zaangażowanie w produkcję herbaty oraz w pracę na rzecz ludzi w potrzebie. Nagrodę wręczył prezes WACS – Thomas Gugler.

Merrill J. Fernando, jak sam przyznaje „poświęcił swoje życie herbacie“. Założyciel Dilmah przez niemal 40 lat walczył o ochronę krajowych dóbr przed dominacją wielkich przedsiębiorstw w przemyśle herbacianym na Sri Lance. Wysiłek został zwieńczony założeniem firmy Dilmah w 1988 r. Był to nie tylko sukces samego założyciela, ale także lokalnych rolników. Po raz pierwszy herbata zaczęła być uprawiana, zbierana, pakowana i znakowana u źródeł.

Dla Merrilla J. Fernando herbata to poza wymiarem biznesowym, przede wszystkim element tożsamości i fundament rodziny. Swoją firmę nazwał na cześć synów – Dilhana i Malika, którzy obecnie zajmują się jej zarządzaniem i kontynuują pasję ojca do produkcji herbaty. Drugi istotny aspekt działań Dilmah stanowi praca na rzecz społeczeństwa. Właśnie dlatego minimum 10 proc. zysków firmy trafia do Fundacji Charytatywnej Merrilla J. Fernando, która wspiera osoby potrzebujące, głównie młodzież i kobiety żyjące w trudnych warunkach ekonomicznych i społecznych, dzieci wymagające specjalnej opieki i marginalizowane ekonomicznie społeczności.

Dilmah wspiera także Empower Culinary School – szkołę kulinarną, certyfikowaną przez WACS, oferującą darmowy program szkoleń kulinarnych skierowanych do młodych kobiet i mężczyzn żyjących w trudnych warunkach społecznych i ekonomicznych. W sierpniu tego roku powstanie kolejna szkoła - Empower Culinary & Hospitality School. Będzie się ona mieścić w MJF Centre East – największej prywatnej fundacji na Sri Lance, która została stworzona po to, by pomagać między innymi niepełnosprawnym dzieciom.

Wszystko to sprawia, że z marką Dilmah współpracują partnerzy najwyższej klasy, między innymi hotel Radisson BLU Centrum w Warszawie.