eBay oferuje "inteligentne" zakupy wyprawki

Platforma eBay uruchomiła specjalną sekcję "Do szkoły za mniej niż 10" z darmową wysyłką.

Wrzesień oraz końcówka lata to gorący czas dla rodziców, których czekają zwiększone wydatki w związku z 1 września. Jak wynika z raportu CBOS („Wydatki rodziców na edukację dzieci w roku szkolnym 2017/2018”, październik 2017), w ubiegłym roku rodzice wydali średnio 1003 zł na przygotowanie szkolnej wyprawki, czyli przeciętnie o 100 zł więcej niż w poprzednim roku.

W zależności od liczby dzieci w rodzinie, rodzice przeznaczyli na swoje pociechy średnio: 686 zł (jedno dziecko), 1268 zł (dwoje dzieci), 1729 zł (troje i więcej dzieci). Z danych wynika również, że pułap deklarowanych wydatków nie pozostaje bez związku z poziomem wykształcenia rodziców: bardziej wykształceni wydają mniej, co może oznaczać, że dokonują bardziej świadomych zakupów lub po prostu wiedzą jak kupować taniej.

Z myślą o potrzebach wszystkich rodziców eBay przygotował specjalną sekcję „Do szkoły za mniej niż 10 zł” dedykowaną pod „inteligentne” skompletowanie wyprawki szkolnej. Dzięki niej i innym okazjom, na platformie można znaleźć nie tylko unikalne i przydatne przybory, ale także zaoszczędzić dzięki darmowej wysyłce obowiązującej w programie „Super okazje”.

eBay to jedna z największych i najaktywniejszych platform sprzedażowych. W 2017 r. sprzedaż przez eBay osiągnęła wartość 88,4 mld dolarów brutto. Firma powstała w 1995 r. w San Jose w Kalifornii.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }