Powstaje nowy magazyn przy fabryce Intersnacka

Panattoni Europe rozpoczął realizację inwestycji magazynowej dla Intersnack Poland, właściciela marek Felix, Crispers oraz Przysnacki. Obiekt powstanie w Nysie obok istniejącego zakładu produkcyjnego firmy. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na marzec 2019 r.

Panattoni Europe rozpoczął realizację kolejnej inwestycji w formule build-to-own (BTO). Jest nią obiekt magazynowy na zamówienie Intersnack Poland, producenta słonych przekąsek. Magazyn o całkowitej powierzchni ponad 10 tys. mkw. wybudowany zostanie w Nysie, w sąsiedztwie istniejącej fabryki firmy. Pomiędzy nią a powstającym obiektem, na wysokości 4,5 m, stworzony będzie łącznik przeznaczony do transportu towarów. Dzięki temu kompleks zapewni firmie elastyczne i sprawne zarządzanie obrotem gotowych produktów do magazynu, a w efekcie sprawną dystrybucję na rynek polski.

Na terenie budynku zastosowana zostanie posadzka o podwyższonej normie gładkości oraz oświetlenie LED wraz z czujnikami ruchu. Cała inwestycja znajduje się ok. 4 km od obwodnicy Nysy, która ułatwia dojazd do autostrady A4 przebiegającej z zachodu na wschód Polski. Zakończenie budowy planowane jest na marzec 2019 r.

Do zadań Panattoni Europe należą nie tylko nadzór budowy, odbiór gotowego obiektu i przekazanie go w ręce klienta, ale również przeprowadzenie procedur prawnych i administracyjnych - w tym działań charakterystycznych dla inwestycji typu brownfield. Deweloper dokonał konwersji gruntu, na którym powstaje nowy obiekt i przywrócił go do stanu zdatnego pod budowę nowoczesnego magazynu.

- Największym wyzwaniem podczas realizacji dla Intersnack Polska będzie budowa magazynu przy pracującym zakładzie produkcyjnym. Będziemy musieli dokonać relokacji zasilania zakładu w energię elektryczną, wodę, oraz przełożyć sieć kanalizacyjną, a także wybudować łącznik nad główną wewnętrzną drogą transportową bez przerywania zaplanowanego procesu produkcji - komentuje Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe.

Dotychczas ukończone przez dewelopera projekty to m.in. budowa pierwszej inteligentnej fabryki GE Energy Management w Europie, o łącznej powierzchni ponad 45 tys. mkw.; przebudowa istniejącego obiektu o powierzchni 30 tys. mkw. dla koncernu Lear Corporation, specjalizującego się w produkcji komponentów do wyposażenia wnętrz samochodów; rozbudowa gorzowskiej fabryki elementów wyposażenia wnętrz do samochodów Volkswagen, Golf A7 oraz Mercedesa W222 firmy Faurecia.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }