Polomarket inwestuje w nową flotę

Polska sieć supermarketów Polomarket zainwestowała ponad 12 mln zł w nowe zestawy ciężarowe marki Mercedes. Tym samym rozpoczęła pierwszy etap wymiany całej floty.

Flota Polomarketu wzbogaciła się niedawno o kilkanaście zupełnie nowych zestawów ciężarowych. Siedem z nich znajduje się już od kilku tygodniu w użytkowaniu. Już na etapie projektu zostały one dostosowane do potrzeb i oczekiwań sieci. Zadbano, by umożliwiały wykorzystanie maksymalnej powierzchni ładunkowej (37 europalet). Jednocześnie zachowano najwyższe standardy wykonania, pamiętając o ergonomii i funkcjonalności przyjaznej dla kierowcy.

 

– To bardzo ważny i duży projekt w obszarze logistyki i transportu naszej firmy – informuje Jarosław Brudnicki, dyrektor zakupów i marketingu, członek zarządu w Polomarkecie.

 

W pojazdach wykorzystano podwozia pojazdu marki Mercedes, zabudowy chłodnicze marki Schmitz, agregat chłodniczy Thermo King i windy Bar.

 

Pomiędzy kabiną kierowcy a przyczepą zamontowano specjalne windy przejazdowe ułatwiające załadunek i rozładunek towarów. – Jako pierwsi na rynku polskim wprowadziliśmy powyższe rozwiązania. Windy zostały zaprojektowane według naszych sugestii i zgodnie z oczekiwaniami. Jeszcze w sierpniu firma Mercedes dostarczy nam kolejne 7 zestawów – mówi Jarosław Brudnicki.

 

Zaznacza, że jedną z przewag konkurencyjnych Polomarketu jest oferta produktów świeżych i ultraświeżych, dlatego tak ważną rolę odgrywa nowoczesna flota spełniająca maksymalnie wysokie standardy chłodnicze. - W najbliższym okresie planujemy zakup 10 naczep chłodniczych – dodaje Jarosław Brudnicki.

 

Polomarket to sieć polskich supermarketów, która rozpoczęła działalność w 1997 r. od 27 sklepów. Dziś to prawie 280 placówek na terenie całej Polski.

 

 

 

 

Ilona Mrozowska 2999 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }