Polska szóstym producentem lodów w Europie

Nad Wisłą produkuje się ponad 200 mln litrów lodów rocznie.

I są to dane za 2017 rok, chłodny i deszczowy. Przy tegorocznych upałach liczby mogą jeszcze wzrosnąć.

Liderem europejskiego rynku lodów są Niemcy. Nad Renem i Menem powstało w ubiegłym roku aż 517,5 mln litrów tych zimnych przysmaków. Pozycję wicelidera zajmują wynalazcy tego produktu - Włosi z 511,4 mln litrów. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Francja, gdzie wytwarza się 465,6 mln litrów rocznie. Za nią, z dość dużym odstępem znajduje się Hiszpania z produkcją na poziomie prawie 320 mln litrów.

Polska w tym zestawieniu udostępnionym przez Eurostat zajmuje miejsce szóste. Nad Wisłą w 2017 roku ukręcono 201,45 mln litrów lodów. Poza wymienionymi już krajami wyprzedza nas jeszcze Wielka Brytania (288,3 mln litrów). Tuż za Polską znajduje się natomiast niewielka Belgia (197,6 mln litrów).

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 1919 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }