W Tchibo ubrania z recyklingu

Tchibo w swojej najnowszej kolekcji "W dobrej formie" proponuje odzież sportową z recyklingu sieci rybackich i butelek PET.

Firma Tchibo postanowiła zmniejszyć skalę setek tysięcy plastikowych odpadów unoszących się na wodach mórz oraz oceanów i pokazuje, jak można wykorzystać te pozostałości. Do produkcji ubrań w kolekcji „W dobrej formie” użyła bowiem przędzy Econyl w 100 proc. pozyskanej ze zużytych sieci rybackich oraz poliestru pochodzącego z recyklingu wyłowionych z morza butelek PET.

Przykładowo: przy produkcji biustonosza sportowego z kolekcji Tchibo wykorzystano 12,2 gr sieci rybackich, a do produkcji spodni do biegania 17 butelek z tworzywa sztucznego. Łącznie przetworzono 1100 kg sieci, oczyszczając tym samym oceany z zagrażających środowisku odpadów. Przy produkcji każdej pary sportowych legginsów poddano recyklingowi 17 butelek PET wyłowionych z mórz i oceanów.

W kolekcji Tchibo oprócz ubrań sportowych z materiałów z recyklingu znajdują się również oddychające koszulki, spodnie oraz akcesoria, m.in. pas sportowy na smartfon, matę do fitnessu czy worek sportowy.

Jak zapewniają w Tchibo, wszystkie ubrania z materiałów z recyklingu zostały poddawane kompleksowym testom pod kątem substancji szkodliwych.

Kolekcja dostępna jest od 7 sierpnia na www.tchibo.pl, a od 13 sierpnia w sklepach stacjonarnych Tchibo.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }