Aldi rusza z ofensywą asortymentową

Od nowego roku sieć Aldi wdrażać będzie w swoich amerykańskich sklepach nową strategię.

Dyskonter chce między innymi zwiększyć o 40 proc. ofertę świeżych produktów, wyrobów organicznych oraz łatwych do przygotowania i sprawić, by w każdym sklepie co najmniej 20 proc. oferowanych produktów różniło się od oferty z poprzedniego roku.

- Do naszych sklepów przychodzi coraz więcej konsumentów, a ich potrzeby i oczekiwania zmieniają się bardzo szybko – mówi prezes amerykańskiego Aldiego, Jason Hart. – Szukają produktów zdrowych, świeżych, także świeżego mięsa, organicznych – dodaje.

Razem z ogłoszonym na początku ubiegłego roku planem modernizacji i ekspansji inwestycja ma pochłonąć 5 mld dolarów. W lutym 2017 roku Aldi ogłosił zamiar rozbudowy i modernizacji ponad 1300 sklepów do 2020 roku, głównie po to, by zrobić miejsce do sprzedaży produktów świeżych i na postawienie nowych lodówek. Sklepy zyskują także nowy wygląd. W ramach drugiej inicjatywy dyskonter, dysponujący obecnie ok. 1700 sklepami, zamierza do 2022 roku rozwinąć swoją amerykańską sieć do 2500 placówek.

– Jesteśmy na półmetku pięcioletniego programu rozwoju, otwieramy ponad 800 sklepów, by do 2022 roku mieć ich niemal 2,5 tys. – powiedział Hart. – Przeznaczamy na ten cel mnóstwo pieniędzy: 3,4 mld dolarów w nowe sklepy i 1,9 mld dol. w istniejącą sieć. Dodamy sklepom mniej więcej 20 proc. więcej powierzchni – zaznaczył.

W Stanach Zjednoczonych od lat obecny jest Aldi Sud. Aldi Nord rozwija sieć od ub.r., natomiast dyskontowa sieć Trader Joe's od 1979 r. należy do rodziny Theo Albrechta, twórcy Aldiego. 

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.