Królowie mleka

Rabobank zrobił zestawienie dwudziestu największych sprzedawców mleka na świecie.

Liderem, co nie powinno zaskakiwać, jest największy koncern FMCG na świecie, czyli Nestlé. Z obrotami na poziomie 21,4 mld euro wyprzedza drugiego w rankingu producenta, francuską firmę Lactalis o 3,7 mld euro. Francuzi, po zakupie dwóch amerykańskich producentów jogurtów, wyprzedzili o 2,2 mld euro innego wytwórcę znad Loary i Sekwany - Danone'a. Na czwartym miejscu uplasowali się amerykańscy Diary Farmers of America z 13 mld euro obrotów, a pierwszą piątkę zamyka nowozelandzka Fonterra.

Z firm znanych na polskim rynku wysokie siódme miejsce zajęła Arla Foods (10,3 mld euro), a na 12. pozycji znalazł się Unilever (ok. 6,2 mld euro). 

Choć w pierwszej dwudziestce nastąpiło kilka przetasowań, to już drugi rok z rzędu, gdy nie doszła do niej żadna nowa firma.

 

Magdalena Weiss 1919 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }