Producent Nivei zakłada nową firmę

Firma Beiersdorf, znana ze swej flagowej marki Nivea, założyła nową spółkę. Oprócz rozwijania cyfrowych modeli biznesowych, firma Wingman-Studios GmbH planuje również rozwijać nowe marki.

Jak podaje Lebensmittel Zeitung, Beiersdorf prowadzi już cyfrową działalność, a obecnie założył nową firmę Wingman-Studios GmbH.

Celem firmy jest sprzedaż produktów za pośrednictwem kanałów e-commerce, rozwój i funkcjonowanie cyfrowych modeli biznesowych oraz rozwój nowych marek. Wynika to z wpisu opublikowanego w rejestrze handlowym.

Najwyraźniej nowa spółka zależna związana z handlem online ma w Beiersdorfie wysoki priorytet. Na czele nowej firmy stoją menedżer marki Ralph Gusko i menedżer ds. e-commerce Zhong Xiao. Według rzeczniczki nowa firma ma charakter start-upu i zatrudnia około dziesięciu pracowników. Pierwszym projektem będzie odrodzenie marki Gammon. W przyszłości będzie sprzedawana ona wyłącznie za pośrednictwem cyfrowych kanałów dystrybucji.

Magdalena Weiss 1962 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }