Rajdowe lato w mieście w Blue City

Nauka zdalnego sterowania modelami samochodów oraz możliwość sprawdzenia umiejętności podczas profesjonalnych zawodów to atrakcje, które dla miłośników RC przygotowali stołeczne CH Blue City i ATA Świat Modeli z okazji "Rajdowego Lata w Mieście".

Do 19 sierpnia w Blue City przy fontannie gości duży tor RC oraz tor slotcarowy Carrera, na których dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat mogą spróbować swoich sił w zdalnym sterowaniu modelami samochodów. Dla chętnych są prowadzone bezpłatne lekcje, można też spróbować swoich sił w zawodach, które odbędą się  19 sierpnia i zakończą wielkim finałem.

- To świetna okazja do sprawdzenia umiejętności i zobaczenia jak wyglądają profesjonalne zawody modeli zdalnie sterowanych. Wielu uczestników Rajdowego Lata w Mieście z poprzednich lat kontynuuje  swoją przygodę z modelarstwem RC i bierze udział w wyścigach wyczynowych – mówi Niko Triandafilidis, prezes ATA Świat Modeli, organizator m.in. „Rajdowego Lata w Mieście”.

Zawody będą podzielone na dwie kategorie wiekowe od 6 do 8 lat oraz od 9 do 15 lat. Wszyscy uczestnicy otrzymają karty zawodnika, na których będą notowane wyniki czterech konkursów: jazdy na trzech torach i przejścia przez pokój zagadek Team Exit Pokoje Zagadek. Na dwóch torach slotcarowych zawodnicy będą sterować samochodzikami przez dwie minuty, a system wybierze najszybsze okrążenie, którego czas zostanie wpisany na kartę zawodnika (kartę wyników).

Na torze RC zawodnicy będą mieli to przejechania pięć okrążeń, a wynikiem tej konkurencji będzie czas jazdy powiększony o liczbę popełnionych błędów przeliczonych na sekundy (1 błąd = 1 sekunda). Każde uderzenie w bandę będzie liczone jako błąd.

Wszyscy uczestnicy otrzymają puchary i dyplomy, a najlepsi będą mogli wybrać nagrody spośród m.in. zdalnie zdalnych samochodów, łódek, dronów czy torów carrera. Słodkie przysmaki zapewni Pijalnia Czekolady Wedel z Blue City.

Bezpłatne zajęcia w ramach Rajdowego Lata w Mieście odbywają się na poziomie -1 (przy fontannie) oraz w ATA Świat Modeli na poziomie +2,  codzienne w godzinach 12 – 16, a w weekendy 11 – 16. Jest również możliwość wykupienia dodatkowych lekcji, na które organizatorzy zapraszają w tygodniu i w weekendy od 16 do 20.

 

 

Katarzyna Pierzchała 2561 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }