Właściciel Biedronki oferuje rabaty w zamian za zużyte opakowania

Portugalska sieć supermarketów Pingo Doce, należąca do właściciela Biedronki, firmy Jeronimo Martins, podpisała kontrakt z Global Environmental Facilities (EGF) na wspólną kampanię recyklingową.

W ramach inicjatywy "Reciclar Vale Mais" konsumenci będą mieć możliwość wymiany zużytych opakowań na upusty w supermarketach. W ramach wstępnego programu pilotażowego EGF stworzy sieć specjalnych „ekopunktów” zlokalizowanych na parkingach 15 wybranych sklepów Pingo Doce w Portugalii - informuje European Supermarket Magazine.
Przez dwa miesiące zużyte opakowania dostarczane do jednego z punktów odbioru będa mogły zostać wymienione na karty rabatowe Poupa kupujących.

Konsumenci mogą dostarczyć wypełnione zużytymi opakowaniami torby 30 lub 50 litrowe, za które otrzymają odpowiednio 0,10 lub 0,15 euro.
Usługa jest dostępna w sklepach w Quinta do Conde, Barreiro e Alcochete, Porto de Mos, Batalha, Agueda Aveiro, Vila Nova de Gaia (Coimbrões), Santa Maria da Feira, Fafe Vizela, Arcos de Valdevez, Viana do Castelo (Portuzelo) Monção (Gandra) i Vila Nova de Cerveira (Lugar de Faias).

Inicjatywa ta to część krajowych programów innowacji społecznych EFG, która ma na celu zachęcenie ludzi do większej segregacji odpadów.

EFG jest częścią Mota-Engil / URBASER Group, działającej w sektorze ochrony środowiska, a także utylizacji odpadów i recyklindu w Portugalii. Obsługuje około 6,3 miliona mieszkańców 174 portugalskich gmin.

Magdalena Weiss 1872 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }