Butelka Björn finalistą konkursu Dobry Wzór 2018

To pierwsza butelka mocnego alkoholu w finale tego konkursu w kategorii "Grafika użytkowa i opakowania".

Butelka wódki Björn, produkowanej przez BZK Alco, znalazła się w finale jubileuszowej 25. edycji konkursu Dobry Wzór. Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyróżnia w ten sposób najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku.

Opakowanie wódki czystej Björn pokrywa liternicza tekstura inspirowana wyglądem run ciosanych w kamieniu. Żeby odczytać historię króla Wikingów, którą opowiada butelka trzeba kilkukrotnie obrócić produkt. Butelka komunikuje także moc trunku i jego aksamitny, delikatny smak. Dzięki siedmiokrotnej destylacji alkohol jest krystalicznie czysty. Wódka dostępna jest w dwóch wersjach, czarnej o 45 procentowej zawartości alkoholu oraz matowo-białej o mocy 40 procent.

– Butelka Björna to design niepowtarzalny, wpisujący się w światowe trendy we wzornictwie. To jednocześnie bardzo wyrazisty produkt na półce sklepowej. Przedstawiciele spółki podkreślają, że koncepcja marki, projekt, formy i samo szklane opakowanie powstały w całości w Polsce, podobnie jak trunek, który zawiera butelka – mówi Grzegorz Głuch, prezes BZK Alco.

Butelka Björn to pierwsze opakowanie mocnego alkoholu, które znalazło się w gronie finalistów w kategorii „Grafika użytkowa i opakowania”. W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało prawie 200 produktów. Jury konkursu podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbędzie się 25 października br., przyzna wyróżnienia w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja, Moda i akcesoria. Wszystkie zakwalifikowane do finału i nagrodzone projekty będzie można oglądać na pokonkursowej wystawie.

Dobry Wzór to konkurs organizowany od 1993 roku przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Jego ideą jest wyłonienie najlepiej zaprojektowanych produktów i usług dostępnych na polskim rynku. Przedsięwzięcie wspierają najważniejsze instytucje publiczne, takie jak m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

BZK Alco wchodzi w skład jednej z największych w Polsce grup przetwórstwa rolnego, do której należą również Bakoma, Polskie Młyny, Komagra, Bioagra i Bioagra – Oil.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.