Największe browary świata

40 największych grup piwowarskich świata odpowiada za 88 proc. globalnej produkcji piwa.

Od czasu megafuzji AB InBev i SABMillera, dwóch największych grup browarniczych świata, w wyniku której powstał podmiot niemal trzykrotnie większy od następnych w kolejności, w światowej czołówce producentów piwa nie dokonało się wiele zmian.

Liderzy polskiego rynku: Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec oraz Carlsberg należą do globalnych grup znajdujących się w pierwszej dziesiątce rankingu. Heineken jest drugi, z produkcją na poziomie 218 mln hektolitrów, Carlsberg czwarty (113,4 mln hl, dane za 2017 rok), zaś japońska grupa Asahi, do której należy lider polskiego rynku Kompania Piwowarska – siódmy (58,2 mln hl). To daje mu zaledwie 3 proc. globalnego rynku, podczas gdy udział AB InBev jest ponaddziesięciokrotnie wyższy.

Magdalena Weiss 2337 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }