Panattoni Europe buduje w Warszawie

Firma rozpoczęła budowę City Logistics Warsaw I o planowanej powierzchni 26 tys. mkw.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję odbyło się 25 lipca br. Zakończenie prac budowlanych i przekazanie obiektu najemcom planowane jest na październik br.

Panattoni Europe rozwija City Logistics Parks. Deweloper rozpoczął budowę City Logistics Warsaw I, inwestycję w przemysłowej części warszawskich Bielan. Obiekt jest dedykowany najemcom obsługującym stolicę, zwłaszcza realizującym sprzedaż w Internecie i ma już pierwszych najemców. Są nimi: supermarket internetowy Frisco.pl oraz producent opakowań do żywności - firma Marcato, należąca do Grupy KGL.

Dzięki nowej inwestycji Panattoni Europe, firma Frisco.pl będzie mogła przynajmniej czterokrotnie zwiększyć liczbę obsługiwanych klientów. A wszystko dzięki wynajętym 11 tys. mkw., z których ponad 10 tys. mkw. przeznaczone będzie na magazyn dostosowany do branży FMCG. Zostaną w nim wykorzystane innowacyjne rozwiązania technologiczne i zaawansowana automatyka magazynowa. Produkty świeże będą przechowywane w czterech różnych strefach temperatur, a część z nich dostarczana będzie w modelu just-in-time. Zagwarantuje to ich jakość i świeżość na dłużej, dokładnie tak jakby były dostarczane do domów klientów prosto z pola.

- Frisco.pl jest liderem warszawskiego rynku zakupów spożywczych online i jedynym graczem typu pure-player w Polsce. Prowadzimy sprzedaż wyłącznie przez Internet na bazie własnego zaplecza magazynowego. Dzięki temu koncentrujemy się wyłącznie na tym, aby zapewniać klientom najlepsze doświadczenia związane z zamawianiem i odbiorem zakupów spożywczych – wyjaśnia Katarzyna Kazior, prezes Frisco.pl. - Nowa inwestycja pozwoli nam skuteczniej poszerzać bazę naszych klientów i przekonywać do wyboru Frisco.pl jako wygodnej alternatywy dla zakupów w hiper- i supermarketach - przekonuje.

W przypadku drugiego najemcy, Grupy KGL i należącej do niej spółki Marcato, wynajęta powierzchnia przeznaczona zostanie na magazyn, obsługujący zakład produkcyjny firmy, który znajduje się w sąsiedztwie powstającego City Logistics Warsaw I.

Przedstawiciele obu firm wspólnie z deweloperem i władzami miejskimi uroczyście zainaugurowali budowę inwestycji. Wydarzenie odbyło się 25 lipca br. i towarzyszyło mu wmurowanie kamienia węgielnego.

Cały obiekt wyposażony będzie w oświetlenie LED, zaś powierzchnia najmu Frisco.pl poddana zostanie wdrożeniu systemu HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) - Systemowi Analizy Zagrożeń Krytycznych Punktów Kontroli. Ma on na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności przez identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń z punktu widzenia wymagań zdrowotnych żywności. Na potrzeby najemców inwestycja będzie wyposażona również w rampy dla samochodów dostawczych, bramy wjazdowe z poziomu 0, doki przeładunkowe oraz parking na ok. 200 miejsc postojowych.

City Logistics Warsaw I jest czwartą inwestycją dewelopera w Polsce w ramach konceptu City Logistics Parks. Pozostałe - City Logistics Wrocław I, Łódź I oraz Warsaw Airport są w trakcie realizacji, a dla Roberta Dobrzyckiego, chief executive officer Europe, Panattoni Europe, „koncept City Logistics Parks jest naturalnym i niezbędnym krokiem dostosowującym rynek obiektów przemysłowych do oczekiwań klientów i ich konsumentów”.

- Najnowsza oferta Panattoni jest realizowana na terenie Europy i wpisuje się w etap „ostatniej mili” dedykowanej głównie procesom zamówień internetowych – mówi Dobrzycki. Dodaje, że firma jeszcze w tym roku zrealizuje ok. 150 tys. mkw. w ramach tego konceptu skupiając się na rynku w Polsce. Rozszerzenie oferty o obiekty zlokalizowane w granicach miast w Niemczech, w Wielkiej Brytanii i w Czechach planowane jest na przełom 2018/2019 roku, przeznaczając na to rocznie 400 mln euro, co w perspektywie najbliższych trzech lat wyniesie 1,2 mld euro.

City Logistics Warsaw I Panattoni Europe to centrum logistyczne zlokalizowane w przemysłowej części warszawskich Bielan, na ul. Estrady. Ta atrakcyjna lokalizacja, dobrze skomunikowana z centrum miasta (zaledwie 17 km) i trasami wylotowymi – 4 km od S7 i 24 km do Lotniska Chopina. Obiekt dedykowany jest najemcom obsługującym stolicę, zwłaszcza północno-zachodnią część Warszawy oraz jej centrum.

Katarzyna Pierzchała 2773 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }