PayU kupuje izraelską platformę

PayU przejmuje izraelską platformę ZOOZ, dzięki której chce zapewnić sklepom online jeszcze szerszy dostęp do lokalnych metod płatności na całym świecie.

Zespoły PayU i ZOOZ skupią się na stworzeniu nowego globalnego standardu infrastruktury płatności. W ramach tej wizji zbudują kompleksową, modułową i bardzo elastyczną platformę – system operacyjny płatności (Payment OS), która będzie wspierać zarówno zmieniające się potrzeby handlowców, jak i szersze potrzeby branży płatniczej. Platforma zostanie wyposażona w system zarządzania nadużyciami i raportowanie w czasie rzeczywistym, stworzone, aby wspomagać globalny rozwój handlowców.

Transakcja jest rezultatem udanej współpracy, która po raz pierwszy dała międzynarodowym handlowcom korzystającym z systemu PayU, takim jak np. Kiwi.com dostęp do 2,3 mld nowych klientów na szybko rozwijających się rynkach. Platforma PayU Hub, która to umożliwia, została zaprojektowana przez Zooz  i wykorzystuje infrastrukturę płatności PayU, aby otworzyć dostęp do nowych rynków dla handlowców o globalnych aspiracjach, ustanawiając w ten sposób unikalny standard dla płatności transgranicznych.

Cena przejęcia ZOOZ nie została ujawniona, jednak transakcja zwiększa całkowitą wartość inwestycji i przejęć PayU na globalnym rynku fintech do ponad 350 mld dol. Jest to element serii strategicznych ruchów zapoczątkowanych w 2016 r., które mają na celu zwiększanie dostępu do usług finansowych dla ludzi na całym świecie.

Firma ZOOZ została założona w 2010 r. przez Orena Levy’ego i Ronena Moreckiego. Uzyskała status jednego z najbardziej znanych graczy w branży technologii płatności w Izraelu.

PayU jest częścią Naspers, globalnej grupy działającej w branży internetowej i rozrywkowej oraz jednego z największych inwestorów technologicznych na świecie. Po finalizacji transakcji, ZOOZ stanie się w całości własnością Naspers

Ilona Mrozowska 3152 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }